Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett Kids Multi Gummy

Me 8 vitamina esenciale, të zgjedhura me kujdes për të mbështetur mirëqënien e fëmijëve, Holland & Barrett Kids Multi Gummy është një alternativë e shijshme dhe e lehtë  duke i ndihmuar fëmijët për marrjen e të gjitha lëndëve ushqyese që u nevojiten për shëndet të mirë dhe vitalitet. Në formën e xhelatinave të përtypshme me shije ananasi.

 • Mbështetja e imunitetit për fëmijët: Duke qëndruar së bashku në klasa, qendra lojërash dhe dhoma zhveshjeje, fëmijët janë shumë të ekspozuar ndaj baktereve. Të gjithë e dimë se bakteret mund të jenë të rëndësishme, duke na ndihmuar të ndërtojmë imunitet të fortë, por sigurimi i niveleve optimale të lëndëve ushqyese që mbështesin imunitetin është gjithashtu thelbësor. Vitamina C dhe vitamina D janë të nevojshme për një sistem imunitar të shëndetshëm.
 • Mbështetja për shikimin dhe prodhimin e energjisë: Fëmijët jane te ekspozuar ndaj burime të ndryshme të informacinit çdo ditë duke filluar nga media, rrjetet sociale, interneti deri te mësimet që marrin në shkollë. Kjo do të thotë që truri i tyre është vazhdimisht në marrje dhe përpunim të informacioneve të reja. Gjithashtu sytë janë gjithmonë në përdorim, duke marrë informacion nga bota përreth tyre. E përfshirë në këtë vitaminë nga Holland & Barrett vitamina A është thelbësore për ruajtjen e shikimit normal të shëndetshëm dhe vitamina D është e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Duke ndihmuar trupat e vegjël të konvertojnë ushqimin që hanë në energjinë që u nevojitet për të luajtur fort, vitaminat B, duke përfshirë B5, B6 dhe niacinë, mbështesin prodhimin e energjisë së fëmijës suaj në një mënyrë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Në këtë formulim është shtuar gjithashtu vitamina B12 për të siguruar që fëmijët të marrin energji të mjaftueshme gjatë gjithë ditës, si dhe të ndihmojnë në uljen e lodhjes në mënyrë që të përfitojnë sa më shumë nga aventurat e tyre të fëmijërisë!
 • Multivitamina dhe rritja: Kids Multi Gummy kënë një përzierje vitaminash dhe mineralesh për të mbështetur zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve duke ndihmuar rritjen e kockave të forta.

Udhëzime mbi përdorimin

Një xhelatinë në ditë ose sipas rekomandimit të mjekut. Mos e tejkaloni dozën ditore të rekomanduar.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

3+

Forma

GUMMIES

Sasia

60

Glucose Syrup, Sucrose, Water, Corn Maltodextrin, Gelling Agent (Pectin), Acid (Citric Acid), Vitamin C (L-Ascorbic Acid), Vitamin E (D-alpha-Tocopheryl Acetate), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Anti-Caking Agent (Carnauba Wax), Vitamin A (Retinyl Acetate), Niacin (Nicotinamide), Flavouring (Pineapple Flavour), Pantothenic Acid (d-Calcium Pantothenate), Vitamin D (Ergocalciferol), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Colour (Curcumin), Vitamin B12 (Cyanocobalamin)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett – Kids Multi Gummy”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART