- 10%

Holland & Barrett – Immunity Support

1,260 Lekë

Bustina me përmbajtje vitaminë C, D dhe Zink. Ndihmon ne forcimin e sistemit imunitar.

Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett Immunity Support Vitamin C & D & Zink

Holland & Barrett’s ofron një alternativë të këndshme për personat që kanë vështirësi në marrjen e tabletave. Këto bustina e bëjnë marrjen e dozës tuaj ditore të vitaminës C, vitaminës D dhe zinkut të thjeshtë dhe të lehtë. Me aromën e tyre freskuese të portokallit, bustinat e imunitetit janë një alternativë e këndshme ndaj tabletave, duke ju ndihmuar të merrni dozën tuaj ditore të imunitetit.

 • Vitamina dhe minerale thelbësore që suportojnë imunitetin
 • Me shije portokalli
 • I përshtatshëm për vegjetarianë / veganë

Vitamina C është konsideruar prej kohësh më e rëndësishmja nga të gjitha vitaminat. Kjo vitamine e rëndësishme ndihmon në ruajtjen e imunitetit dhe mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe  radikalet e lira.

Vitamina D përdoret në shumë sisteme të trupit dhe lidhet veçanërisht me imunitetin dhe shëndetin e kockave. Marrja e vitaminave për mbështetjen e imunitetit duke përfshirë vitaminën D i jep trupit tuaj lëndët ushqyese që i nevojiten për të siguruar që sistemi imunitar të funksionojë ashtu siç duhet.

Trupat tanë kanë nevojë vetëm për sasinë më të vogël të zinkut – vetëm 1.2 mg në ditë sipas NHS – megjithatë kjo mund të jetë e vështirë të haset në dietën tonë, veçanërisht për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Një bustinë direkt në gojë, pa ujë. Mund ta merrni në cilin vakt të dëshironi. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

14

Sweeteners (Xylitol, Sucralose), Vitamin C (Sodium-L-ascorbate), Vitamin C (L-Ascorbic Acid), Zinc Citrate, Anti-Caking Agents (Tricalcium Phosphate, Magnesium Stearate), Flavouring (OrangeFlavour), Vitamin D (Cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett – Immunity Support”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART