- 10%

Hipp -Vaj organik kolëze (5m+)

Original price was: 580 Lekë.Current price is: 522 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Hipp Vaj 100% organik kolëze (5m+)

Vaj i kolëzës konsiderohet si një nga vajrat më të përshtatshëm për të ushqyer foshnjat dhe fëmijët e vegjël.

Departamenti i Kërkimeve për Ushqyerjen e Fëmijëve (FKE) rekomandon shprehimisht vajin e pastër për përgatitjen e ushqimit për fëmijë, pasi ka një përmbajtje veçanërisht të lartë të acidit yndyror omega-3 acid alfa-linolenik, i cili është thelbësor për zhvillimin e shëndetshëm të trurit dhe qelizave nervore.

Udhëzime mbi përdorimin

Vaji mund të përdoret për të pasuruar në mënyrë optimale pjatat e përgatitura vetë, si puretë me drithëra apo fruta ose përgatitjet e mishit/peshkut HiPP.

Vetëm 1 deri në 2 lugë çaji për vakt i ndihmojnë foshnjat dhe të vegjlit të marrin sasinë e acideve yndyrore esenciale që u nevojiten.

Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Vlerat ushqyese të papërgatitura për:100ml

Vlera kalorifike3404 kj / 828 kcal
Yndyrna92.0
Acide yndyrore të ngopura6.0
Karbohidratet0.0
- nga të cilat sheqerna0.0
Proteina0.0
Kripë0.0
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp -Vaj organik kolëze (5m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART