Hipp – Muhalebi nate me drithëra, qumësht dhe mollë (4m+)

550 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Hipp Muhalebi me drithëra, qumësht dhe mollë rekomandohet të përdoret për foshnje nga 4 muaj. Ideale për vaktin e darkës.

Udhëzime mbi përdorimin

Është e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmendje sasisë dhe përgatitjes. Gjithmonë ushqejeni foshnjen tuaj me lugë. Mbylleni qesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti. Të përdoret brenda 3-4 javë. Nuk duhet të ngohet në mikrovalë(rrezik nga djegia). Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë. Rekomandohet të përdoret për foshnje nga 4 muaj.

Përgatitja

 1. Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.
 2. Vendosni sasinë e rekomanduar të mualebisë (sipas tabelës) në një enë.
 3. Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.
 4. Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturen.

Pa sheqer të shtuar , pa aromatizues, pa ngjyrues, pa konservant.

*sheqernat janë natyrale të përbërësve të formulës
*të përcaktuara sipas ligjit.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

250gr

Përbërësit: 42% qumësht formule*(hirrë*, qumësht pluhur i skremuar*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), miell orizi, vitamin C, sulfat hekuri, sulfat zinku, vitamin E, niacin, acid pantotenik, vitamin B1, vitamin A, jodur kaliumi, vitamin B6, vitamin B2, acid folik, vitamin K, selenat natriumi, sulfat bakri, vitamin D, biotin), drithëra*(oriz*, 10% mel lloj mielli), hirrë, 11% koncentrat nga lëngu I mollës, qumësht pluhur i skremuar, ekstrakt molle, karbonat kalciumi, vitamin B1, vitamin A, vitamin D.

*prodhim organik
*Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp – Muhalebi nate me drithëra, qumësht dhe mollë (4m+)”

LART