- 10%

Hipp – Muhalebi nate me drithëra dhe biskota (6m+)

720 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Hipp – Muhalebi nate me drithëra dhe biskota(6m+)

Hipp Muhalebi nate me drithëra dhe qumësht rekomandohet të përdoret për foshnje nga 6 muaj. Ideale për vaktin e darkës.

 • Nuk ka sheqer të shtuar 
 • Omega-3 (ALA) për trurin dhe qelizat nervore
 • Kalcium dhe Vitaminë D për zhvillimin e kockave
 • Hekuri për formimin e gjakut dhe zhvillimin mendor
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Është e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmendje sasisë dhe përgatitjes. Gjithmonë ushqejeni foshnjen tuaj me lugë. Mbylleni qesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti. Të përdoret brenda 3-4 javëve. Nuk duhet të ngrohet në mikrovalë (rrezik nga djegia). Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë.

Përgatitja

 1. Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.
 2. Vendosni sasinë e rekomanduar të mualebisë (sipas tabelës) në një enë.
 3. Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.
 4. Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturën.
Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

250g

Vlerat ushqyeseProdukt i gatshëm 180g
(% nevojat ditore)
për 100g
(% nevojat ditore)
Energji kJ/kcal848kJ/201kcal1884kJ/448kcal
Yndyrna6.1g13.5g
Të ngopura2.3g5g
Karbohidrate29.6g66.7g
Sheqerna11.9g26.5g
Fibra1.5g3.3g
Proteina6.4g14.2g
Kripë0.23g0.50g
Natrium0.09g0.20g
Kalcium180mg(45%)400mg(100%)
Hekur2.2mg(35%)4.8mg(80%)
Jod21.6μg(31%)4.8μg(69%)
Vitaminë A169μg(42%)375μg(94%)
Vitaminë D2.5μg(25%)5.5μg(55%)
Vitaminë E1.4mg3.2mg
Vitaminë C20mg(81%)45mg(180%)
Vitaminë B10.28mg(50%)0.83mg(126%)
Acid linalenik
(omega-3-FA)
0,12g0.27g
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
**
Lista e përbërësve
41% Follow-on milk* (whey powder* partially demineralised, skimmed milk powder*, vegetable oils* (palm oil*, rapeseed oil*, sunflower oil*), skimmed milk powder*, corn flour*, vitamin C, ferrous sulphate, zinc sulphate, vitamin E, niacin, pantothenic acid, vitamin B1, vitamin A, vitamin B6, vitamin B2, potassium iodate, folic acid, copper sulphate, vitamin K, sodium selenate, vitamin D, biotin), cereal flakes* (20% wheat wholemeal flour*, wheat semolina*), whey product* partially demineralised, 11% biscuit* (wheat flour*, whey product*, butter*, wheat starch*), skimmed milk powder*, calcium carbonate, bourbon vanilla extract, vitamin B1, vitamin A, vitamin D.
*from organic production
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp – Muhalebi nate me drithëra dhe biskota (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART