Hipp – Muhalebi me Fruta Pylli (6m+)

550 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Hipp – Muhalebi me Fruta Pylli (6m+)

Hipp Muhalebi me fruta pylli rekomandohet të përdoret për foshnjat nga 4 deri në 6 muaj.

Përmban: Hekur për formimin e gjakut dhe zhvillimin mendor.

Kalcium dhe vitaminë D për formimin e kockave.

Jod për funksionin e gjëndrës tiroide.

I pasur në Zink dhe vitaminë C për mbrojtjen e trupit.

Vitaminë A për sistemin imunitar.

Acidet yndyrore Omega-3 të rëndësishme për trurin dhe qelizat nervore.

Fibra dietike prebiotike për të mbështetur florën e shëndoshë të zorrëve.

Drithëra të vlefshme, të lehta për t’u tretur (pa gluten).

Nuk përmban ngjyrues të shtuar, aromatizues artificial, apo konservues.

Ruajtja: Mbajeni paketimin në një vend të freskët dhe të thatë, pasi të hapet, mbylleni fort qesen e hapur pas çdo përdorimi, ruajeni në një vend të thatë dhe higjenik në temperaturën e dhomës dhe konsumojeni përmbajtjen brenda 3-4 javësh.

Udhëzime mbi përdorimin

Zgjidhni sasinë e ujit dhe pluhurit të drithërave sipas tabelës së dozimit në paketim në varësi të moshës dhe oreksit të fëmijës suaj. Zieni ujin e freskët të pijshëm dhe lëreni të ftohet në rreth 50°C. Hidhni sasinë e rekomanduar të pluhurit në një enë. Matni ujin e valuar sipas tabelës së dozimit në pluhur dhe përzieni. Lëreni përzierjen të fryhet derisa të arrijë konsistencën e kërkuar. Kontrolloni temperaturën përpara se ta shërbeni.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Hipp

Mosha

6m+

Forma

Kuti

Sasia

250gr

5% Follow-on milk* (skimmed milk powder, whey powder partially demineralised, vegetable oils (sunflower oil, rapeseed oil, coconut oil), rice flour, vitamin C, ferrous sulphate, zinc sulphate, vitamin E, niacin, pantothenic acid, vitamin B1, vitamin A, vitamin B2, vitamin B6, potassium iodate, folic acid, copper sulphate, vitamin K, sodium selenate, vitamin D, biotin), dextrose, rice flour, corn flour, skimmed milk powder, fibre (galacto-oligosaccharides from lactose), 2.4% fruit powder (strawberry, raspberry juice, blackcurrent juice), maltodextrin, glucose syrup, calcium carbonate, strawberry extract, beetroot juice powder, vitamin C, vitamin B1 vitamin A, vitamin D.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp – Muhalebi me Fruta Pylli (6m+)”

LART