- 10%

Hipp – Muhalebi me fruta (6m+)

720 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Hipp Muhalebi me fruta rekomandohet të përdoret për foshnje nga 6 muaj.

Udhëzime mbi përdorimin

Është e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmendje sasisë dhe përgatitjes. Gjithmonë ushqejeni foshnjen tuaj me lugë. Mbylleni qesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti. Të përdoret brenda 3-4 javë. Nuk duhet të ngohet në mikrovalë (rrezik nga djegia). Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë. Rekomandohet të përdoret për foshnje nga 4 muaj.

Përgatitja

 1. Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.
 2. Vendosni sasinë e rekomanduar të mualebisë (sipas tabelës) në një enë.
 3. Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.
 4. Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturen.

Pa sheqer të shtuar , pa aromatizues, pa ngjyrues, pa konservant.

*sheqernat janë natyrale të përbërësve të formulës
*të përcaktuara sipas ligjit.

Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

250gr

Përbërësit: 45% qumësht formule*(hirrë*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), qumësht pluhur I skremuar, miell misri, vitamin C, sulfat hekuri, sulfat zinku, vitamin E, niacin, acid pantotenik, vitamin B1, vitamin A, jodur kaliumi, vitamin B6, vitamin B2, acid folik, vitamin K, selenat natriumi, sulfat bakri, vitamin D, biotin) semolina, hirrë, 13% fruta* (koncentrat nga lëngu I mollës, koncentrat nga lëngu I dardhës, banane, pjeshkë), qumësht pluhur I skremuar, miell orizi, karbonat kalciumi, ekstrakt molle, ekstrakte portokalli, vitamin B1, vitamin A, vitamin D.

*prodhim organik
*Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp – Muhalebi me fruta (6m+)”

LART