- 10%

Hipp – Muhalebi Drithërash me Kungull dhe Karota (6m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

585 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Hipp – Muhalebi Drithërash me Kungull dhe Karota (6m+)

Hipp muhalebi me drithëra, kungull dhe karota ofron një përmbajtje drithërash organike të zgjedhura, lehtësisht të tretshme dhe vitaminë B1, e cila është jetike për funksionin e sistemit nervor. E përshtatshëm për ushqyerjen e fëmijëve nga mosha 6-muajsh.

Vitamina B1 mbështet sistemin nervor dhe drithërat janë lehtësisht të tretshme (përmbajne gluten).

Nuk përmban sheqer ose aromatizues të shtuar, por vetëm sheqerin natyral të përbërësve.

Pa agjentë ngjyrues të shtuar, ose konservues.

Nuk përmban qumësht.

Udhëzime mbi përdorimin

Është e rëndësishme për shëndetin e fëmijës suaj që të ndiqni udhëzimet e përgatitjes dhe dozat e duhura. Gjithmonë ushqeni foshnjën duke e shërbyer muhalebinë me lugë dhe përgatiteni të freskët për çdo vakt. Mos e ngrohni në mikrovalë.

Përzgjidhni masat sipas tabelës ne paketim.

Zieni ujin e freskët për çdo vakt kur të përgatitni muhalebinë.

Shtoni sasinë e pluhurit në pjatë (sipas tabelës).

Matni ujin e valuar (sipas tabelës), shtojeni në pluhur dhe përziejeni.

Lëreni përzierjen të fryhet derisa të arrihet konsistenca e dëshiruar.

Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

200gr

81% cereals* (wheat semolina*, corn flour*, oat wholemeal flour*, barley wholemeal flour*, rye wholemeal flour*), 10% pumpkin juice concentrate*, carrot juice concentrate*, vitamin B1

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Hipp – Muhalebi Drithërash me Kungull dhe Karota (6m+)
 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART