- 10%

Hipp – Anti Reflux (0m+)

1,800 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Hipp – Anti Reflux (0m+)

Nëse keni një foshnjë që vuan nga refluksi ose e nxjerr ushqimin shpesh, formula kundër refluksit HiPP është një qumësht i shkëlqyer për këtë problem.

Para së gjithash, duhet të konsultoheni me mjekun ose infermieren tuaj për të diskutuar shqetësimet pasi mbikëqyrja mjekësore është e rëndësishme për një të porsalindur me probleme barku. Nëse ata konfirmojnë dyshimet tuaja, atëherë mund të prezantoni formulën speciale të qumështit kundër refluksit HiPP që nga lindja.

Formula HiPP për refluksin mund të përdoret në të gjitha fazat e rritjes së foshnjës tuaj, kështu që nëse e provoni dhe mendoni se funksionon për fëmijën tuaj, mund ta përdorni për një kohë të gjatë, gjatë gjithë rritjes së tyre, së bashku me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme.

Qumështi ka një përbërës shumë të veçantë, locus bean gum. Kjo lehtëson dhe qetëson stomakun e foshnjës tuaj dhe është ideale për foshnjat që vuajnë nga shumë gromësira. Ky është një trashës natyral që ndihmon në trajtimin e refluksit gastroezofageal.

Pra, nëse vëreni se fëmija juaj ka refluks, ndoshta nga shprehjet e fytyrës dhe sikleti, mund të ndjeni se ai po vuan një ndjesi djegieje, kështu merrni parasysh formulën speciale të qumështit kundër refluksit HiPP për të parë nëse kjo lehtëson disa nga shqetësimet që po foshnja po përjeton.

Formula për fëmijë kundër refluksit HiPP është pjesë e një sërë formulash speciale për fëmijë për të vegjlit me nevoja të veçanta dietike.
Lehtë i tretshëm.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Sigurohuni që të gjithë enët të jenë të pastra dhe të sterilizuara përpara se të përgatisni formulën. Zieni ujin dhe hidheni në një shishe të sterilizuar. Lëreni të ftohet pak.
 2. Shtoni formulën sipas rekomandimit në kuti, 30ml ujë në 1 lugë pluhur formule. Për matjen dhe ushqimin e duhur të foshnjës tuaj, përdorni lugën e përfshirë në paketim. Çdo lugë duhet të mbushet plotësisht
 3. Mbylleni shishen fort dhe tundeni derisa të tretet gjithçka. Për të parandaluar djegiet, provoni formulën e lëngshme për t’u siguruar që të mos jetë shumë e nxehtë për të voglin tuaj.

Gjithmonë ruajeni formulën në një vend të freskët dhe të thatë dhe mbajeni hermetikisht. Përdoreni brenda dy javësh. Përdorni të gjithë formulën pluhur deri në datën e skadencës në kuti dhe hidhni çdo formulë të papërdorur.

Firma

Hipp

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

SKIMMED MILK, WHEY, VEGETABLE OILS [ORGANIC PALM OIL, ORGANIC RAPESEED OIL, ORGANIC SUNFLOWER OIL], LACTOSE, LOCUST BEAN GUM, CALCIUM CARBONATE, LONG CHAIN POLYUNSATURATED FATTY ACIDS (LCP OILS) [FISH OIL, VEGETABLE OIL FROM MORTIERELLA ALPINA], CALCIUM CHLORIDE, CALCIUM ORTHOPHOSPHATE, L-TYROSINE, POTASSIUM CHLORIDE, VITAMIN C, L-PHENYLALANINE, L-TRYPTOPHAN, ZINC SULFATE, IRON SULFATE, LACTIC ACID, MAGNESIUM CARBONATE, NATURAL LACTIC ACID CULTURE [HEREDITUM® LACTOBACILLUS FERMENTUM CECT5716], NIACIN, SODIUM CHLORIDE, VITAMIN A, VITAMIN E, PANTOTHENIC ACID, COPPER LYSINE COMPLEX, VITAMIN B1, VITAMIN B6, VITAMIN B2, POTASSIUM IODATE, MANGANESE SULFATE, FOLIC ACID, VITAMIN K, SODIUM SULFATE, VITAMIN D, BIOTIN, VITAMIN B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Hipp – Anti Reflux (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART