Himalaya – Multipurpose Cream

270 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Kremi zbutës antiseptik Himalaya që përmban Aloe Vera, Bajame, Indian Madder dhe përbërës të tjerë natyralë, është një trajtim ekskluziv për prerjet, plagët, djegiet, skuqjet dhe infeksionet mykotike të lëkurës.

 • Aloe Vera e përdorur gjerësisht në mjekësinë Ajurvede trajton plagët, djegiet, dermatitin. Vetitë shëruese nxisin rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar.
 • Vaji i bajames zbut lëkurën dhe rivendos lageshtinë natyrale të saj.
 • Indian Madder është një agjent antiseptik, antiinflamator me një efekt zbutës në lëkurë.
 • Zinku natyral ka veprim adstrigjent dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 2-3 herë në ditë në zonat e prekura. Mos e përdorni në fëmijët nën 3 vjeç.

Firma

Himalaya

Forma

Tubet

Sasia

20gr

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Ceteareth-20, Sodium Borate, Zinc Oxide, Dimeticone, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Vitex Negundo Extract, Rubia Cordifolia Root Extract, Glyceryl Stearate & PEG-100 stearate, Perfume, Methylparaben, 2-Bromo-2 nitropropane-1.3-Diol, propyl paraben, benzyl salicylate, alpha-Isomethyl ion, hydroxycitronellal, linalool, benzyl benzonate, coumarin, lily, lemonene, geraniol, Citronellol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Himalaya – Multipurpose Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART