Himalaya – LIV.52

1,870 Lekë

Suplement hepatoprotektor

Përshkrimi i Produktit

Himalaya LIV.52

Liv.52 është hedhur në treg në vitin 1955 dhe miliona mjekë në mbarë botën rekomandojnë Liv.52 (forma tabletash, shurupi dhe pikash) për çrregullime të ndryshme hepatike. Liv.52 është një produkt i studiuar gjerësisht nga kompania Himalaya Wellness. Ky produkti ka më shumë se 300 artikuj kërkimorë të botuar në revista shkencore. Është një suplement që rregullon oreksin dhe të ndihmon të shtosh peshë, si dhe ndihmon mëlçinë nga alkooli dhe barnat hepatotoksikë.

 • Përbërësit natyralë në Liv.52 shfaqin veti të fuqishme hepatoprotektive kundër hepatotoksicitetit të shkaktuar nga kimikatet.
 • Rikthen efikasitetin funksional të mëlçisë duke mbrojtur parenkimën hepatike dhe duke nxitur rigjenerimin hepatoqelizor.
 • Aktiviteti antiperoksidues i Liv.52 parandalon humbjen e integritetit funksional të membranës qelizore, ruan citokromin P-450 (komplex enzimatik që katalizon oksidimin e substancave organike), përshpejton periudhën e rikuperimit dhe siguron rivendosjen e hershme të funksioneve hepatike në hepatitin infektiv.
 • Lehtëson eliminimin e shpejtë të acetaldehidit (i prodhuar nga oksidimi i etanolit) dhe siguron mbrojtje nga dëmtimet hepatike të shkaktuara nga alkooli.
 • Liv.52 gjithashtu zvogëlon efektin lipotropik (komponime që ndihmojnë në katalizimin e zbërthimit të yndyrnave) në alkoolizmin kronik dhe parandalon infiltrimin yndyror të mëlçisë.
 • Në gjendjet para-cirotike, Liv.52 ndalon përparimin e cirrozës dhe parandalon dëmtimin e mëtejshëm të mëlçisë.

Indikacionet e përdorimit:

 • Për parandalimin dhe trajtimin e hepatitit viral, sëmundjeve alkoolike të mëlçisë, gjendjeve para cirrotike dhe cirrozës së hershme, anoreksisë, humbjes së oreksit dhe dëmtimit të mëlçisë për shkak të terapisë me rrezatim;
 • Çrregullime të mëlçisë duke përfshirë mëlçinë e dhjamosur të lidhur me kequshqyerjen energjiko-proteinike;
 • Ndihmon gjatë sëmundjeve të zgjatura dhe konvaleshencës;
 • Ndihmon kundër barnave hepatotoksike si: ilaçet antituberkulare, statinat, agjentët kimioterapeutikë dhe antiretroviralë.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsultohuni me mjekun tuaj për të përshkruar dozën që i përshtatet më mirë gjendjes tuaj.

Firma

Himalaya

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Capparis spinosa (Himsara), Cichorium intybus (Kasani), Mandur bhasma, Solanum nigrum (Kakamachi), Terminalia arjuna (Arjuna), Cassia occidentalis (Kasamarda), Achillea millefolium (Biranjasipha), and Tamarix gallica (Jhavaka).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Himalaya – LIV.52”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART