Kryefaqja » Produktet » Nëna dhe fëmija » Mbrojtja ndaj diellit » Helenvita – Sun Baby Krem dielli për fytyrë dhe trup (SPF 50)

Helenvita – Sun Baby Krem dielli për fytyrë dhe trup (SPF 50)

2,530 Lekë 2,020 Lekë

(Sun Baby SPF 50 Face & Body)

Firma:

Përshkrimi i Produktit

Krem mbrojtës për fytyrë dhe trup, i formuluar posaçërisht, për të ofruar mbrojtje shumë të lartë nga dielli, për lëkurën e ndjeshme të bebeve.
I dizenjuar me një formulë me veprim të trefishtë që:

Mbron : Spektri i gjerë i filtrave natyralë (inorganikë) dhe faktori mbrojtës shumë i lartë SPF 50, japin mbrojtjen e nevojshme, kundër rrezeve UVA dhe UVB si dhe janë shumë të përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të bebeve.

Hidraton: Formula e pasur me vaj të farave të Jojobës dhe vaj të farave të lulediellit, ofron për lëkurën e bebeve, acidet yndyrore omega 3 dhe omega 6 si dhe përmban skualen (Omega 9) dhe vitaminë E (tocopherol), për të kundërshtuar radikalet e lira, të shkaktuara nga rrezatimi diellor.

Zbut: Lëkura e bebeve mbetet e hidratuar dhe e padëmtuar nga rrezet e diellit.

  • Rezistent ndaj ujit

  • Aplikohet me lehtësi

  • Pa parfum

  • Pa paraben & PEG

  • I testuar dermatologjikisht

  • Pa alergjene

Info. Shtesë

Firma

Helenvita

Linja

Sun Baby

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

100ml

SPF

50+

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Helenvita – Sun Baby Krem dielli për fytyrë dhe trup (SPF 50)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komento nëpërmjet llogarisë në rrjete sociale
Login with InstagramLogin with Google