- 30%

Helenvita – Sun Kids Emulsion mbrojtës për fytyrën dhe trupin (SPF 50)

Original price was: 2,670 Lekë.Current price is: 1,870 Lekë.

(Sun Kids emulsion SPF 50 Face & Body)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Krem mbrojtës për fytyrë dhe trup, i formuluar posaçërisht, për të ofruar mbrojtje shumë të lartë nga dielli, për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.
I dizenjuar me një formulë me veprim të trefishtë që:

Mbron : Spektri i gjerë i filtrave natyralë (inorganikë) dhe faktori mbrojtës shumë i lartë SPF 50, japin mbrojtjen e nevojshme, kundër rrezeve UVA dhe UVB si dhe janë shumë të përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.

Hidraton: Formula e pasur me vaj të farave të Jojobës dhe vaj të farave të lulediellit, ofron për lëkurën e fëmijëve, acidet yndyrore omega 3 dhe omega 6 si dhe përmban skualen (Omega 9) dhe vitaminë E (tocopherol), për të kundërshtuar radikalet e lira, të shkaktuara nga rrezatimi diellor.

Zbut: Dylli i bletëve, Panthenol dhe allantoin e mbajnë të hidratuar lëkurën, pa rrezik për djegie nga dielli.

 • Rezistent ndaj ujit
 • Foto-rezistent gjatë aktiviteteve intensive
 • Aplikohet me lehtësi
 • Aromë e lehtë
 • Pa paraben & PEG
 • I testuar dermatologjikisht
 • Pa alergjenë
Firma

Helenvita

Linja

Sun Kids

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

SPF

50+

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Helenvita – Sun Kids Emulsion mbrojtës për fytyrën dhe trupin (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART