- 20%

HealthAid – NeuroForte (Amino Acid, B Vitamin Complex) Tablets

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

HealthAid – NeuroForte (Amino Acid, B Vitamin Complex) Tablets

Tabletat HealthAid Neuroforte përmbajnë lëndë ushqyese thelbësore si aminoacide, vitamina, minerale dhe antioksidantë, të cilët kontribuojnë në ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm dhe ofrojnë një ndjenjë ekuilibri dhe mirëqenieje.

Sistemi nervor dhe truri veprojnë si sistem reagimi komunikues i trupit, duke koordinuar mesazhet hyrëse dhe dalëse nga i gjithë trupi. Një sistem nervor i shëndetshëm na lejon të menaxhojmë ulje-ngritjet e jetës duke sjellë ekuilibër dhe harmoni.

Tabletat HealthAid Neuroforte mund të jenë të dobishme për:

 • Ekzekutivë që kërkojnë funksionin optimal të nervit dhe trurit
 • Ata, puna e të cilëve kërkon qëndrueshmëri mendore dhe fizike
 • Për mësuesit dhe pedagogët veçanërisht mësuesit e arsimit parashkollor dhe të mesëm
 • Mosha e mesme dhe e moshuara për të ndihmuar me funksionin nervor

Kur duhet të marr tableta HealthAid Neuroforte?
Tabletat HealthAid Neuroforte mund të merren çdo ditë nga të gjithë njerëzit për të mbështetur një sistem nervor të shëndetshëm, duke lejuar një menaxhim më të mirë të uljeve dhe ngritjeve të jetës, duke sjellë ekuilibër te shqisat, duke mbështetur stresin dhe shëndetin mendor.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë pas ushqimit.

 

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtPërbërësit në dozën e rekomanduar ditore (2 tableta)% DDR*
Vitamin C60mg 75
Niacin18mg113
Vitamin B6 5 mg 357
Magnesium100 mg 27
Lecithin (Phosphatidyl)50 mg-
L-Phenylalanine100 mg -
L-Tyrosine100 mg-
L-Glutamine100 mg -
Choline 50 mg -
Inositol50 mg-
Ginkgo biloba extract (50:1) (equivalent to 1000mg of Ginkgo biloba powder, standarddised to minimum 24% flavoglycosides)20 mg-
DDR - Doza Ditore Referencë
Lista e përbërësve
Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Magnesium Oxide, L-Phenylalanine, L-Tyrosine, L-Glutamine, Vitamin C (ascorbic acid), Phosphatidyl Soy Lecithin, Choline Bitartrate, Inositol, Glazing Agent [hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC)], Ginkgo Biloba Standardised Extract, Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Nicotinamide, Pyridoxine HCL (vitamin B6).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “HealthAid – NeuroForte (Amino Acid, B Vitamin Complex) Tablets”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART