- 20%

Health Aid – Zinc Gluconate

Original price was: 1,820 Lekë.Current price is: 1,456 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Zinc Gluconate

Mungesa e zinkut prek rreth 1 në 3 njerëz në mbarë botën. Shenjat e mungesës së zinkut përfshijnë plagët që kërkojnë kohë për t’u shëruar, probleme me përqendrimin, problemet me stomakun, uljen e ndjenjës së nuhatjes dhe shijes, rënien e flokëve, humbjen e oreksit dhe humbjen e pashpjegueshme të peshës. Problemet e fertilitetit mund të përkeqësohen nga mungesa e zinkut të mjaftueshëm. Problemet e përsëritura shëndetësore që lidhen me një sistem të ulët imunitar mund të jenë gjithashtu një tregues i mungesës së zinkut.

Zinku në formën e zinkut glukonat përmban 10 mg zink elementar i cili asimilohet lehtësisht në trup.

Zinku është i përfshirë në një numër të madh funksionesh biologjike. Ndihmon ndarjen normale të qelizave, gjë që e bën atë veçanërisht të rëndësishëm për rritjen dhe zhvillimin gjatë shtatzënisë dhe fëmijërisë. Ai është i përfshirë në formimin dhe mineralizimin e kockave, duke ndihmuar në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë. Zinku gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në sintezën e kolagjenit dhe proteinave, shikimin, funksionin seksual, fertilitetin, aktivitetin antioksidues, imunitetin dhe shumë më tepër.

Për çfarë janë tabletat e zinkut glukonat 70 mg? 

 • Kontribuojnë në funksionimin normal të imunitetit
 • Kontribuojnë në fertilitetin dhe riprodhimin normal
 • Ndihmojnë në absorbimin normal të vitaminës A
 • Mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ
 • Ndihmojnë në ruajtjen e kockave, flokëve, lëkurës, shikimit dhe thonjve normalë

Tabletat Zink Glukonate 70 mg janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar
 • Pa misër, gluten, bulmet, xhelatinë, maja, laktozë, niseshte, grurë, soje, arra
 • Pa ngjyrues artificialë, konservues apo aromatizues
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët mbi 6 vjeç, një tabletë në ditë.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një deri në dy tableta në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

90

Each HealthAid Zinc Gluconate 70mg Tablet contains (average):
% NRV

Zinc Gluconate 70mg*
Sigurojnë:
Zinc10mg100

*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende.

Zinc Gluconate, Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Stabiliser (crosslinked sodium carboxy methyl cellulose), Anti-caking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate), Binding Agent (acacia gum).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Zinc Gluconate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART