- 20%

Health Aid – Zinc Citrate

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,760 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Zinc Citrate 

Mungesa e zinkut është rreth 1 në 3 persona në mbarë botën. Shenjat e mungesës së zinkut përfshijnë plagët që kërkojnë kohë për t’u shëruar, probleme me përqendrimin, problemet me stomakun, uljen e ndjesisë së nuhatjes dhe shijes, rënien e flokëve, humbjen e oreksit dhe humbjen e pashpjegueshme të peshës.

Problemet e fertilitetit mund të shtohen nga mungesa e zinkut. Problemet e përsëritura shëndetësore që lidhen me një sistem të ulët imunitar mund të jenë gjithashtu një tregues i mungesës së zinkut.

Zinku është i përfshirë në një numër të madh funksionesh biologjike. Zinku ndihmon ndarjen normale të qelizave, gjë që e bën atë veçanërisht të rëndësishëm për rritjen dhe zhvillimin gjatë shtatzënisë dhe fëmijërisë. Ai është i përfshirë në formimin dhe mineralizimin e kockave, duke ndihmuar në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë. Zinku gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në sintezën e kolagjenit dhe proteinave, shikimin, funksionet seksuale, fertilitetin, aktivitetin antioksidues, imunitetin dhe shumë më tepër. Zinku në formën e Citratit të Zinkut përthithet mirë nga trupi dhe është një formë ideale për individët me stomak të ndjeshëm.

Tabletat Zink Citrate mund të jenë të dobishme për: 

 • Njerëzit që dëshirojnë të forcojnë sistemin e tyre imunitar
 • Ata që dëshirojnë të ndihmojnë në ruajtjen e kockave, flokëve, lëkurës, thonjve dhe shikimit
 • Meshkujt që përjetojnë impotencë ose ulje të numrit të spermatzoidëve.
 • Ata që dëshirojnë të ushqejnë sistemin riprodhues dhe të rrisin shanset e tyre për fertilitet.
 • Njerëzit që kërkojnë të mbrojnë trupin e tyre kundër dëmtimit oksidativ.

Përmbajtja

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar
 • Pa maja, gluten, sojë, grurë dhe qumësht
 • Pa ngjyrues artificial, konservues apo aromatizues
 • Të përshtatshme për vegjetarianët dhe veganët

Udhëzime mbi përdorimin 

Për të rriturit rekomandohet një tabletë në ditë me ushqim.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

Çdo tabletë HealthAid Zink Citrate përmban (mesatarisht):%NRV

Zinc Citrate

100mg

*
Që siguron zink †
30mg300

*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende.

Bulking Agent (dicalcium phosphate, microcrystalline cellulose), Zinc Citrate, Disintegrant (croscarmellose sodium), Anticaking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate, silicon dioxide), Coating (hypromellose, polydextrose, talc, maltodextrin, medium chain triglycerides).

† Marrja afatgjatë mund të çojë në anemi.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Zinc Citrate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART