- 20%

Health Aid – Vitamin E Oil

2,488 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin E Oil

Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm me veti të mëdha kundër plakjes. Është një pastrues i shkëlqyer i radikaleve të lira, jetik në mbrojtjen e qelizave të lëkurës nga ndotja, plakja qelizore, drita UV dhe elementët që prodhojnë radikalet e lira të cilët dëmtojnë qelizat.

Ky vaj me vitaminë E natyrale nga Health Aid është formuluar me cilësi të lartë, absorbohet lehtësisht dhe ndihmon në mbajtjen e lëkurës të shëndetshme, të hidratuar, të ushqyer dhe rrezatuese. Ai është gjithashtu ideal për djegiet, plagët dhe strijat.

Vaji i vitaminës E është i dobishëm për:

 • Njerëzit që dëshirojnë të mbajnë lëkurë të shëndetshme dhe të lëmuar
 • Ata që dëshirojnë të ruajnë rininë e lëkurës së tyre
 • Njerëzit që kanë plagë
 • Kundër strijave në lëkurë
 • Njerëzit që dëshirojnë të mbrohen nga efektet e dëmshme të djegieve nga dielli

Formuluar pa: Parabenë, sulfate, glikol propilen, PEGS, TEA. Pa ngjyrim ose aroma artificiale.
Produkt vegjetarian dhe miqësor me mjedisin.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të hidhni një deri në katër pika vaj të vitaminës E dhe masazhoni butësisht lëkurën e djegur nga dielli, strijat, plagët sipërfaqësore, njollat, rrudhat ose lëkurën e ashpër të thatë derisa vaji të përthithet plotësisht.

Nëse dëshironi, vaji mund të hollohet me vaj bajame ose ulliri në pjesë të barabarta përpara përdorimit.

I përshtatshëm për fëmijët dhe gratë shtatzëna.

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, nëse dëshironi, mund të merret një deri në katër pika në ditë edhe si një shtesë ushqimore e pastër me vitaminë E. Fëmijët nën 12 vjeç dhe gratë shtatzëna duhet të kërkojnë këshilla profesionale përpara përdorimit të brendshëm.

Shmangni kontaktin me sytë. Nëse kjo ndodh, shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë të pastër.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

50ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin E Oil”

Pure Vitamin E Oil 50,000IU (dl-alpha tocopheryl acetate)

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART