- 20%

Health Aid – Vitamin E 400IU

Original price was: 3,250 Lekë.Current price is: 2,600 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vitamina E gjendet në formë natyrale në disa ushqime, shtohet në disa ushqime ose merret nëpërmjet shtesave ushqimore (suplementeve).

“Vitamina E” është emri kolektiv për një grup përbërësish të tretshëm në yndyrë me aktivitete të veçanta që kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Vitamina E është një lëndë ushqyese e tretshme në yndyrë që ndalon prodhimin e ROS të formuar kur yndyra i nënshtrohet oksidimit. Përveç aktiviteteve të saj që mbron qelizat nga stresi oksidativ, vitamina E është e përfshirë në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies normale.

Bumi teknologjik dhe Revolucioni Industrial sollën shumë teknika të reja të përpunimit të ushqimit. Kjo erdhi gjithashtu me kimikate të reja, konservues dhe aditivë të rinj. Presioni i ditës moderne të punës 8-orëshe, një dietë shumë e përpunuar dhe rritja e ekspozimit ndaj teknologjisë ka çuar në një rritje të stresit oksidativ në trup. Ky suplement përmban vitaminë E, e cila kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Për çfarë janë kapsulat e vitaminës E 400IU?

 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Mund të ndihmojë në funksionimin e sistemit imunitar
 • Mund të përmirësojë shenjat që lidhen me menopauzën
 • Mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i diellit

Kapsulat itamin E 400IU janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar
 • Pa qumësht, xhelatinë, maja, laktozë, grurë, arra
 • Pa ngjyrue artificialë, aromatizues dhe konservues
 • I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një kapsulë në ditë pas ushqimit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Kapsula

Sasia

60

Çdo kapsulë e vitaminës E 400iu përmban (mesatarisht):%NRV

Vitamin E (400iu) 268mg2233
Lista e plotë e përbërësve:
Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol), Bulking Agent (sunflower oil), Capsule Shell [gelling agent (modified corn starch, vegetable glycerol, carrageenan), acidity regulator (sodium carbonate)].
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin E 400IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART