Health Aid – Vitamin D3 5000IU

1,820 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Vitamin D3 5000IU

Vitamina D mund të krijohet nga trupi kur lëkura është e ekspozuar ndaj diellit për një sasi të vogël kohe. Disa faktorë të tillë si sasia e melatoninës, mungesa e dritës së diellit dhe disa stile jetese mund të zvogëlojnë vitaminën D të depozituar në trup.

Mungesa e vitaminës D mund të shkaktojë lodhje, probleme të muskujve, dhimbje kockash dhe ndryshime humori.

Disa probleme shëndetësore si sistemi i dobët imunitar mund të ndihmohen nga Vitamina D. Plotësimi me vitaminë D së bashku me një dietë të shëndetshme mund të kontribuojë në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit (të cilët kontribuojnë në kocka normale dhe dhëmbë normalë).

Vitamina D përdoret gjithashtu brenda trupit për funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D gjithashtu kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak dhe ka një rol në ndarjen e qelizave.

Vitamina D3 5000iu Vegicaps është e dobishme për:

 • Kontribuon në ruajtjen e imunitetit
 • Kontribuon në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe muskujve
 • Kontribuon në ruajtjen e dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm
 • Ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave.

Avantazhet e këtij suplementi

 • Pa kripë dhe sheqer të shtuar.
 • Pa misër, gluten, qumësht, xhelatinë, maja, laktozë, grurë, sojë, arra.
 • Pa ngjyrues artificialë, aromatizues dhe konservant.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Kapsulat e vitaminës D3 mund të merren çdo ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Informacion mbi alergjinë: Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo kapsulë e vitaminës D3 5000IU përmban (mesatarisht):%NRV
Vitamin D3 (5,000iu)125µg2500
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende.

INGREDIENTS: Bulking Agent (maltodextrin), Capsule Shell (veg.cellulose), Vitamin D3(cholecalciferol)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin D3 5000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART