- 20%

Health Aid – Vitamin D3 2000IU

Original price was: 3,120 Lekë.Current price is: 2,496 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vitamina D mund të krijohet nga trupi kur lëkura është e ekspozuar ndaj diellit për një sasi të vogël kohe. Disa faktorë të tillë si sasia e melatoninës, mungesa e dritës së diellit dhe stili i jetesës mund të zvogëlojnë vitaminën D të depozituar në trup.

Mungesa e vitaminës D mund të shkaktojë përgjumje, lodhje, probleme të muskujve, dhimbje kockash dhe ndryshime humori.

Disa probleme shëndetësore si sistemi i dobët imunitar mund të ndihmohen nga Vitamina D. Plotësimi me vitaminë D së bashku me një dietë të shëndetshme mund të kontribuojë në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit (të cilët kontribuojnë në kocka normale dhe dhëmbë të shëndetshëm). Vitamina D përdoret gjithashtu brenda trupit për funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak dhe ka një rol në ndarjen e qelizave.

Për çfarë janë tabletat Vitamin D3 2000IU?

 • Kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të imunitetit
 • Kontribuojnë në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit në organizëm
 • Kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe muskujve
 • Kontribuojnë në ruajtjen e dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm
 • Ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave

 Tabletat janë:

 • Pa xhelatinë, maja, pa ngjyrues artificialë, aromatizues dhe konservues
 • I përshtatshëm për vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit, një tabletë në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

120

Çdo tabletë vitaminë D3 2000iu përmban (mesatarisht):%NRV

Vitamin D3 2000IU

50µg

1000

Lista e plotë e përbërësve: Bulking Agent (maltodextrin, microcrystalline cellulose), Vitamin D3 [(cholecalciferol), sucrose, acacia, corn, starch, medium chain triglycerides, dl-alpha tocopherol], Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. stearic acid, veg. magnesium stearate).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin D3 2000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART