- 20%

Health Aid – Vitamin D3 1000IU

2,024 Lekë

Vitaminë D3 ndihmon  forcimin e kockave dhe të dhëmbëve, i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 12 vjeç

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Vitamin D 1000IU

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrë, e cila mund të krijohet nga trupi kur lëkura është e ekspozuar ndaj diellit për një sasi të vogël kohe. Disa faktorë si: sasia e melatoninës, mungesa e dritës së diellit dhe disa stile jetese mund të zvogëlojnë vitaminën D të depozituar në trup. Mungesa e vitaminës D mund të shkaktojë letargji, lodhje, probleme të muskujve, dhimbje kockash dhe ndryshime humori. Disa probleme shëndetësore si sistemi imunitar i dobët mund të ndihmohen nga Vitamina D.

 • Plotësimi me vitaminë D e shoqëruar së bashku me një dietë të shëndetshme mund të kontribuojnë në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, të cilët këto për rrjedhojë kontribuojnë në kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm.
 • Përdorimi i saj shoqëruar me kalcium ndihmon në reduktimin e humbjes së lëndëve minerale në kocka në gratë me status post-menopauze.
 • Vitamina D përdoret gjithashtu brenda trupit për funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Vitamina D gjithashtu kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak dhe luan një rol në ndarjen qelizore.
 • Pa përmbajtje kripe, sheqer të shtuar, misër, gluten, bulmet, maja, laktozë, grurë, sojë, arra, ngjyrues artificiale, aromatizues dhe konservant.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Benefitet e përdorimit:

 • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të imunitetit
 • Ndihmon në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe muskujve
 • Merr pjesë në mirëmbajtjen e dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm
 • Luan një rol në procesin e ndarjes qelizore.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore: një tabletë në ditë me ushqim, i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 12 vjeç.

Rekomandohet mostejkalimi i dozës ditore nëse nuk këshillohet nga një specialist.

Firma

Health Aid

Mosha

12+, Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Bulking Agent (maltodextrin, microcrystalline cellulose), Vitamin D3 (cholecalciferol)sucrose, acacia, corn, starch, medium chain triglycerids, dl-alpha tocopherol], Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. stearic acid,veg. magnesium stearate).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin D3 1000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART