Health Aid – Vitamin D3 10,000IU

1,950 Lekë

Vitaminë D3 ndihmon forcimin e sistemit kockor dhe imunitar

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Vitamin D3 10,000 IU

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrë, e cila mund të krijohet nga trupi kur lëkura është e ekspozuar ndaj diellit. Disa faktorë si: sasia e melatoninës, mungesa e dritës së diellit dhe disa stile jetese mund të zvogëlojnë vitaminën D të depozituar në trup. Mungesa e vitaminës D mund të shkaktojë letargji, lodhje, probleme të muskujve, dhimbje kockash dhe ndryshime humori. Disa probleme shëndetësore si sistemi imunitar i dobët mund të ndihmohen nga Vitamina D.

 • Plotësimi me vitaminë D e shoqëruar së bashku me një dietë të shëndetshme mund të kontribuojnë në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, të cilët për rrjedhojë kontribuojnë në kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm.
 • Përdorimi i saj shoqëruar me kalcium ndihmon në reduktimin e humbjes së lëndëve minerale në kocka në gratë me status post-menopauze.
 • Vitamina D përdoret gjithashtu brenda trupit për funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Vitamina D gjithashtu kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak dhe luan një rol në ndarjen qelizore.
 • Pa përmbajtje kripe, sheqer të shtuar, misër, gluten, bulmet, maja, laktozë, grurë, sojë, arra, ngjyrues artificiale, aromatizues dhe konservant.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Benefitet e përdorimit:

 • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të imunitetit
 • Ndihmon në përthithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe muskujve
 • Merr pjesë në mirëmbajtjen e dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm
 • Luan një rol në procesin e ndarjes qelizore.

Udhëzime mbi përdorimin

Kjo dozë e vitaminës D nuk është e përshtatshme për përdorim të përditshëm. Konsultohuni me mjekun tuaj për mënyrën e përdorimit dhe udhëzimet e nevojshme të dozimit.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30 Kapsula

Bulking Agent (sunflower seed oil), Capsule Shell [gelling agent (modified starch, glycerol, carrageenan), acidity regulator (sodium carbonate)], Vitamin D3 (medium chain triglycerides, cholecalciferol, dl-alpha tocopherol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin D3 10,000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART