Health Aid – Vitamin C 500mg (tableta të përtypshme)

1,820 Lekë

Tabletë e përtypshme me vitaminë C që ndihmon sistemin imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve intense fizike

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Vitamin C 500mg (tableta të përtypshme)

Vitamina C është e njohur për rëndësinë e saj në sistemin imunitar. Por a e dinit  se vitamina C gjithashtu ndihmon në shëndetin e dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës, kyçeve dhe kockave? Dimri, stresi fizik dhe mendor dhe shqetësimet e përsëritura shëndetësore mund të ndikojnë në shëndetin tuaj imunitar. Nëse ndjeni efektet e muajve të ftohtë të dimrit ose stresin e tepërt në shëndetin tuaj imunitar, atëherë plotësoni dietën tuaj të shëndetshme dhe bëni aktivitet fizik me tabletat e Vitaminës C të HealthAid®.

 • Janë të përtypshme, që do të thotë lehtësisht të konsumueshme dhe gjithashtu të shijshme.
 • Suporton prodhimin e kolagjenit, e cila është një proteinë strukturale mbështetëse e enëve të gjakut, lëkurës, mishrave të dhëmbëve, dhëmbëve, kockave dhe artikulacioneve.
 • Rrit absorbimin e hekurit, për rrjedhojë redukton lodhjen dhe dobësinë trupore.
 • Krahas forcimit të sistemit imunitar, vitamina C gjithashtu kontribuon  si antioksidant në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.
 • Është formuluar vecanërisht me Rosehip dhe Acerola për të dhënë një tabletë buferike që nuk irriton stomakun dhe përthithet me shpejtësi. Ideale për personat me stomak sensitiv.

Benefitet e përdorimit:

 • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit
 • Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
 • Kontribuon në mbrojtjen qelizore nga dëmtimi oksidativ
 • Kontribuon në mirëfunksionimin normal të sistemit nervor dhe psikologjik
 • Ndihmon ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve intensive fizike

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore: një tabletë në ditë e shoqëruar me ushqim, mundësisht preferohet në mëngjes. Të rriturit mund të rrisin dozën deri në tre tableta në ditë nëse nevojitet. Tabletat mund të përtypen ose gëlltiten.

Rekomandohet të mostejkaloni sasinë ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+, Të gjithë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

60

Vitamin C (ascorbic acid, sodium ascorbate), Sweetener (dextrose, sorbitol, sodium saccharin), Rosehip Powder, Acerola Powder, Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. stearic acid, veg. magnesium stearate), Flavour Enhancer (orange neorome).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin C 500mg (tableta të përtypshme)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART