- 20%

Health Aid – Vitamin C 1000mg tableta të përtypshme

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Vitamin C 1000mg Chewable Tablets

Të gjithë e dinë rëndësinë e vitaminës C për sistemin imunitar.

A e dini se vitamina C gjithashtu ndihmon në shëndetin e dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës, kyçeve dhe kockave? Dimri, stresi fizik dhe mendor dhe shqetësimet e përsëritura shëndetësore mund të ndikojnë në shëndetin tuaj imunitar. Nëse ndjeni efektet e muajve të ftohtë të dimrit, ose stresin e tepërt në shëndetin tuaj imunitar, atëherë plotësoni dietën tuaj të shëndetshme dhe ushtroheni me vitaminë C.

Vitamina C HealthAid® është tamponuar me Rosehip dhe Aceroal, kështu që është shumë e biodisponueshme (ka përthithje të mirë në organizëm) dhe e lehtë për stomakun. Krahas një sistemi imunitar të shëndetshëm, Vitamina C gjithashtu kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.

Një sasi e madhe e vitaminës C mund të shkaktojë shqetësime në stomak për individët e ndjeshëm. Vitamina C nga HealthAid® është formuluar posaçërisht me Rosehip dhe Acerola për të dhënë një tabletë që nuk irriton stomakun dhe përthithet shpejt.

Për çfarë janë tabletat e vitaminës C 1000 mg?

 • Kontribuojnë në formimin normal të kolagjenit.
 • Kontribuojnë në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
 • Kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.
 • Kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor dhe psikologjik.
 • Ruajtja e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive.

Tabletat e vitaminës C 1000 mg janë:

 • Pa xhelatinë, maja dhe fruta të thata.
 • Pa OMGJ
 • Pa ngjyrues artificial, aromatizues dhe konservues
 • I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: një tabletë në ditë me ushqim, mundësisht në mëngjes.

Të rriturit mund të marrin deri në tre tableta në ditë nëse kërkohet.

Tabletat mund të shtypen, përtypen ose gëlltiten si të plota. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

60

Çdo tabletë e vitaminës C 1000 mg përmban (mesatarisht):%NRV
Vitamin C [Ascorbic Acid] 1000mg 1250
Rosehip powder 50mg *
Acerola Powder 25mg *
Hesperidin 20mg *
Rutin 20mg *
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende.

INGREDIENTS: Vitamin C (ascorbic acid, HPMC), Bulking Agent [hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC), microcrystalline cellulose], Rosehip Powder (rosa canina), Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Stabiliser [crosslinked sodium carboxy methyl cellulose (SCMC)], Glazing Agent (SCMC, dextrin, dextrose, soy lecithin, sodium citrate), Acerola Powder, Hesperidin, Rutin

*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende.

INGREDIENTS: Vitamin C (ascorbic acid, HPMC), Bulking Agent [hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC), microcrystalline cellulose], Rosehip Powder (rosa canina), Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Stabiliser [crosslinked sodium carboxy methyl cellulose (SCMC)], Glazing Agent (SCMC, dextrin, dextrose, soy lecithin, sodium citrate), Acerola Powder, Hesperidin, Rutin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin C 1000mg tableta të përtypshme”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART