Health Aid – Vitamin C 1000mg Prolonged Release

2,600 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin C 1000mg Prolonged Release

Të gjithë e dinë rëndësinë e vitaminës C për sistemin imunitar.

A e dini se vitamina C gjithashtu ndihmon në shëndetin e dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës, kyçeve dhe kockave? Dimri, stresi fizik dhe mendor dhe shqetësimet e përsëritura shëndetësore mund të ndikojnë në shëndetin tuaj imunitar. Nëse ndjeni efektet e muajve të ftohtë të dimrit, ose stresin e tepërt në shëndetin tuaj imunitar, atëherë plotësoni dietën tuaj të shëndetshme me vitaminë C.

Vitamina C HealthAid® është plotësuar me Rosehip dhe Aceroal, kështu që është e bio disponueshme dhe e butë për stomakun. Krahas një sistemi imunitar të shëndetshëm, Vitamina C gjithashtu kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.

Një sasi e madhe e vitaminës C mund të shkaktojë shqetësime në stomak për individët e ndjeshëm. Vitamina C nga HealthAid® është formuluar posaçërisht me Rosehip dhe Acerola për të dhënë një tabletë buferike që nuk irriton stomakun dhe përthithet shpejt.

Për çfarë janë tabletat e vitaminës C 1000 mg?

 • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit.
 • Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ.
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor dhe psikologjik.
 • Ruajtja e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive.

Tabletat e vitaminës C 1000 mg janë:

– Pa kripë të shtuar
– Pa misër, gluten, qumësht, xhelatinë, maja, laktozë, niseshte, grurë, arra
– Në përputhje me OMGJ
– Pa ngjyrues artificialë, aromatizues dhe konservant
– I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: një tabletë në ditë me ushqim.

Të rriturit mund të marrin deri në tre tableta në ditë nëse kërkohet. Tabletat duhet të gëlltiten të tëra.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

60

Vitamin C (ascorbic acid, HPMC), Bulking Agent [hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC), microcrystalline cellulose], Rosehip Powder (rosa canina), Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Stabiliser [crosslinked sodium carboxy methyl cellulose (SCMC)], Glazing Agent (SCMC, dextrin, dextrose, soy lecithin, sodium citrate), Acerola Powder, Hesperidin, Rutin

Çdo tabletë e vitaminës C 1000 mg përmban (mesatarisht):%NRV
Vitamina C [Acidi Askorbik]1000mg1250
Rosehip powder50mg*
Pluhur Acerola25mg*
Hesperidina20mg*
Rutin20mg*
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin C 1000mg Prolonged Release”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART