Health Aid – Vitamin B6

1,950 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin B6 50 mg

Humori i ulët dhe ndryshimet hormonale mund të çojnë në presion shtesë mbi vitaminën B në trup. Mungesa e vitaminës B6 mund të çojë në shenja të tilla si skuqje të lëkurës, humor të ulët dhe gjuhë të irrituar dhe të kuqe.

Si një vitaminë thelbësore e nevojshme për një sërë procesesh në trup, Piridoksina HCl (ose Vitamina B6) plotësohet lehtësisht kur nevojat dietike nuk janë të mjaftueshme. Vitamina B6 kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës, proteinave dhe glikogjenit.

Është gjithashtu i rëndësishëm në rregullimin e hormoneve, formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe koordinimin e muskujve. Marrja e dozës së nevojshme të vitaminës B6 nëpërmjet dietës ose suplementeve është e nevojshme për funksionimin e duhur të sistemit nervor.

 • Kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal, sintezën normale të cisteinës dhe metabolizmin e homocisteinës.
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik.
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Tabletat e vitaminës B6 (piridoksinë HCl) janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar.
 • Pa misër, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, soje, arra.
 • Pa ngjyrues artificialë, konservant dhe aromatizues të shtuar.
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë (mund të rritet në dy nëse kërkohet).

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Informacion mbi alergjinë: Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

100

Çdo tabletë e vitaminës B6 (piridoksinë HCl) përmban (mesatarisht):%NRV
Vitamin B6 * 100mg7143
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin B6 (pyridoxine HCL), Anti-caking Agent (veg.stearic acid, veg.magnesium
stearate, silicon dioxide), Binding Agent [polyvinylpyrrolidone (PVP)].

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin B6”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART