Health Aid – Vitamin B3 250mg

1,950 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin B3 250mg

Lodhja e vazhdueshme dhe mungesa e përgjithshme e energjisë ndonjëherë mund të shpjegohen me mungesën e vitaminave thelbësore.

Niacina është e përfshirë në shumë procese komplekse, duke përfshirë kontributin në metabolizmin normal që prodhon energji dhe luan një rol në funksionimin optimal të metabolizmit.

Niacinamidi, i njohur gjithashtu si Niacin, kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, funksionin normal psikologjik, mirëmbajtjen e lëkurës, reduktimin e lodhjes dhe metabolizmin normal që jep energji.

HealthAid® Niacinamide përthithet lehtësisht për përdorim maksimal.

Për çfarë ndihmojnë tabletat e vitaminës B3 (Niacinamide) 250 mg?

 • Niacina kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
 • Niacina kontribuon në funksionin normal psikologjik.
 • Niacina kontribuon në ruajtjen e mukozave normale.
 • Niacina kontribuon në ruajtjen e lëkurës normale.
 • Niacina kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.

Avantazhet e këtij suplementi

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar.
 • Pa misër, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, soje, arra.
 • Pa ngjyrues artificialë, konservant dhe aromatizues të shtuar.
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Informacion mbi alergjinë: Për alergjenët,shihni përbërësit me shkronja të zeza.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

90

Bulking agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin B3 (niacinamide), Anti-caking Agent (veg.magnesium stearate, veg.stearic acid, silica), Glazing Agent (hypromellose).

Çdo tabletë e vitaminës B3 (Niacinamide) përmban (mesatarisht):%NRV
Niacina (si niacinamide)250mg1563
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin B3 250mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART