- 20%

Health Aid – Vitamin B2 (Riboflavin) 100mg

Original price was: 1,700 Lekë.Current price is: 1,352 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin B2 (Riboflavin) 100mg

Tabletat e vitaminës B2 përmbajnë vitaminën B2 e njohur gjithashtu si Riboflavin. Riboflavina është e përfshirë në shumë procese komplekse, kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe luan rol në funksionimin optimal të metabolizmit, ruajtjen e mukozave normale, rruazave të kuqe të gjakut, lëkurës dhe shikimit. Riboflavina gjithashtu kontribuon në metabolizmin normal të hekurit dhe mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Formula B2 e HealthAid me forcë të lartë që absorbohet lehtësisht për përdorim maksimal dhe përfitim për trupin.

 • Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
 • Kontribuon në ruajtjen e mukozave normale
 • Kontribuon në ruajtjen e lëkurës dhe shikimit normal
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ
 • Kontribuon në reduktimin e lodhjes

Tabletat e vitaminës B2 (riboflavin) 100 mg janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar
 • Pa maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, sojë, arra
 • Pa ngjyrues artificiale, konservues dhe aromatizues të shtuar
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Marrja e rekomanduar ditore e vitaminës B2 (riboflavinë) Tableta 100 mg: Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, rekomandohet një tabletë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Çdo tabletë vitaminë B2 Riboflavin përmban:%NRV
Riboflavin (Vitamin B2)100mg7143
Bulking Agent (calcium phosphate), Riboflavin (vitamin B2), Anti-caking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate), Glazing Agent [polyvinylpyrrolidone (PVP)]
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin B2 (Riboflavin) 100mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART