- 20%

Health Aid – Vitamin B12 1000µg Spray

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin B12 1000µg Spray

Një kombinim i këndshëm i vitaminës B12, B2, B6, Acidit Folik dhe Vitaminës C në një format spray me absorbim të shpejtë, për të ndihmuar në ofrimin e mbështetjes optimale për qelizat e shëndetshme të gjakut, ruajtjen e sistemit nervor & imunitar normal dhe metabolizmin e shëndetshëm. Një shtesë e përditshme B12 këshillohet në vecanti për vegjetarianët dhe veganët, pasi kjo vitaminë zakonisht mungon në dietat vegjetariane.

 • Kontribuon në metabolizmin normal të karbohidrateve, proteinave dhe yndyrave
 • Kontribuon në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut
 • E rëndësishme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor
 • Mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave të anemisë
 • Mund të jetë i dobishëm për acarim të gojës ose infeksioneve në gojë
 • Kontribuon në ruajtjen e niveleve optimale të energjisë në trup

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një spërkatje vitaminë B12 çdo ditë në gojë. Të rriturit mund të shtojnë deri në dy spërkatje në ditë sipas nevojës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12m+

Forma

Flakon me spray

Sasia

20ml

NutrientëtPërbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 spërkatje)% DDR*
Vitamin C 30mg38
Riboflavin0.35mg25
Vitamin B6 0.5mg36
Folic Acid 40µg20
Vitamin B12 1000µg40000
DDR - Doza Ditore Referencë
Lista e përbërësve
Bulking Agent (water), Sugar & Sweetener (fructose, sucralose), Vitamin C (ascorbic acid, sodium ascorbate), Vitamin B12 (cyanocobalamin), Flavour Enhancer (natural orange flavour), Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), Riboflavin (vitamin B2), Preservative (potassium sorbate), Folic Acid.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin B12 1000µg Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART