- 20%

Health Aid – Vitamin B1 100mg

Original price was: 1,700 Lekë.Current price is: 1,360 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Vitamin B1 100mg

Tiamina (vitamina B1) është e përfshirë në shumë procese komplekse, duke përfshirë kontributin në metabolizmin normal të energjisë dhe luan një rol në funksimin optimal të metabolizmit.

Vitamina B1, e njohur edhe si tiaminë, ndihmon në ndarjen e karbohidrateve, yndyrës dhe proteinave në trup për të siguruar energji. Vitamina B1 është e nevojshme në çdo qelizë të trupit për prodhimin e ATP, energjisë me të cilën punon trupi. Tiamina kontribuon në funksionin normal të zemrës, sistemit nervor, funksioneve psikologjike dhe metabolizmit normal të prodhimit të energjisë. Formulimi unik B1 nga Health Aid absorbohet lehtësisht dhe maksimalisht me përfitim për trupin.

 • Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
 • Kontribuon në funksionimin normal të zemrës

Tabletat e vitaminës B1 (tiaminë) janë pa sheqer dhe kripë të shtuar.
Pa misër, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, soje, arra.
Pa ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues të shtuar.

E përshtatshme për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, rekomandohet një tabletë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

90

Çdo tabletë e vitaminës B1 tiaminë përmban:%NRV
Thiamine (Vitamin B1)100mg9091

Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin B1 (thiamine hydrochloride), Anti-caking Agent (veg.stearic acid, silica, veg.magnesium stearate), Stabiliser (crosscarmellose sodium).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Vitamin B1 100mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART