- 20%

Health Aid – TravelProbio fermente laktike

1,440 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Një nga ankesat më të shpeshta gjatë pushimeve është dhimbja e stomakut, e cila mund t’ju prishë pushimet. Shqetësimet gjatë pushimeve janë shpesh të shkaktuara nga disa baktere të zorrëvë (parazitë) që hyjnë në sistemin tuaj nëpërmjet ujit ose ushqimit të kontaminuar . Megjithatë, për disa njerëz, një ndryshim në dietë, pak teprim me ushqimin mund ti japë shqetësim.

TravelProbio Capsules përmban një kombinim të Lactobacillus, Acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus bulgaricus; të fortifikuar me një prebiotik (FOS). Është dizenjuar të ndihmojë në rivendosjen e rezistencës së trupit para dhe gjatë udhëtimit duke mbajtur balancën e florës intestinale. Health Aid përdor shtame speciale rezistente ndaj aciditetit, që parandalon lëngjet e stomakut në shkatërrimin e përbërësve para se të arrijnë në zorrë, duke siguruar pastërtinë dhe fuqinë e tyre. TravelProbio Capsules janë të paketuara në blister që të mbajnë fuqinë e tyre maksimale ndërsa udhëtoni dhe të mbrojnë kapsulat nga efektet dëmtuese të oksigjenit. Për shkak të kësaj nuk ka nevojë të ruhet në frigorifer. Kështu që kudo ku po i bëni pushimet, TravelProbio është një suplement që ju duhet!

Çfarë janë kapsulat TravelProbio?

 • Luan rol vital në mbajtjen e një shëndeti të mirë
 • Ndihmon në reduktimin e kohëzgjatjes/përsëritjes së diarresë
 • Kontribuon në ruajtjen e një funksioni të shëndoshë të zorrëve
 • Kontribuon në ruajtjen e një sistemi të shëndetshëm imunitar
 • Ndihmon në përmirësimin e përthithjes dhe asimilimit të nutrientave
 • Kontribuon në mbajtjen e një balancë të mirë gastrointestinale
 • Mund të ndihmojë në prodhimin e disa vitaminave të nevojshme në trup
 • Mund të ndihmojë në përmirësimin e përthithjes së laktozës tek personat që janë intolerantë ndaj saj.

I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë

Fëmijet 1-12 vjeç: 1 kapsulë në ditë. Kapsulat mund të hapen dhe të përzihen me ushqim ose pije. Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një deri dy kapsula në ditë.

Rekomandohet të merren 3 ditë para dhe gjatë udhetimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

15

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – TravelProbio fermente laktike”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART