- 20%

Health Aid – Selenium 200mcg

1,680 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Selenium 200mcg

Tabletat Selenium 200mcg nga Health Aid përmbajnë selen, i cili është një mineral thelbësor i përdorur nga sistemi imunitar për vetitë e tij të fuqishme antioksiduese. Ndihmon në mbrojtjen e qelizave kundër dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira.

Seleni ndihmon në mbrojtjen e zemrës, mëlçisë dhe prostatës.

 • I domosdoshëm për shëndetin e sistemit imunitar
 • Përmirëson funksionin e tiroides
 • Ndihmon në ruajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve të shëndetshëm
 • Ofron mbrojtje të fuqishme antioksidante
 • Mbështet shëndetin optimal
 • Mbron nga rrezatimi UV
 • Mund të ndihmojë në ruajtjen e shëndetit të zemrës
 • Mund të ndihmojë në funksionimin normal të mëlçisë
 • Mund të mbrojë shëndetin e syve
 • Promovon fertilitetin duke kontribuar në spermatogjenezën normale

Indikacionet

 • Të ekspozuarit ndaj ndotësve mjedisorë dhe kimikateve
 • Duhanpirësit e rregullt, konsumatorët e alkoolit të tepërt
 • Njerëzit që duan mbështetje gjatë procesit të plakjes
 • Njerëzit që duan të zvogëlojnë dëmtimet nga radikalet e lira, siç është plakja
 • Për një zemër të shëndetshme

Pa maja, gluten, grurë, soje, qumësht, sheqer, kripë, ngjyrues artificiale, konservues dhe aromatizues.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret një tabletë në ditë, nga të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç. Nëse është e nevojshme, mund të merrni deri në dy tableta në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60 Tableta

Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Anti-caking Agent (magnesium stearate, stearic acid, silicon dioxide), Glazing Agent [polyvinyl pyrrolidone (PVP)], Sodium Selenate.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Selenium 200mcg”

LART