- 20%

Health Aid – Salmon Oil

Original price was: 2,860 Lekë.Current price is: 2,288 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Salmon Oil

Kapsulat me vaj salmoni nga Health Aid janë një nga burimet më të pasura natyrore të EPA dhe DHA. Këto acide yndyrore Omega 3 funksionojnë në mënyrë sinergjike në trup dhe kontribuojnë në ruajtjen e zemrës së shëndetshme dhe sistemin e qarkullimit të gjakut.

Vaji i salmonit nga kapsulat Health Aid siguron EPA dhe DHA të nxjerrë nga vaji i salmonit të ujit të pastër pa përdorimin e kimikateve.

Kapsulat me vaj salmoni mund të jenë të dobishme:

 • Për të mbajtur të shëndetshëm sistemin kardiovaskular, riprodhues dhe nervor
 • Për të mbështetur funksionet imunitare
 • Për të përmirësuar cilësinë e lëkurës
 • Tek fëmijët për të ndihmuar zhvillimin nervor, funksionin e shëndetshëm të trurit dhe një mënyrë jetese aktive
 • Njerëzit që konsumojnë një dietë tipike perëndimore, të cilët ka të ngjarë të konsumojnë sasi më pak se sasia optimale e acideve thelbësore omega, EPA dhe DHA.
 • Ata që kanë dieta të kufizuara të peshqve: skumbri, salmon, harengë, sardele, peshk sable (merluci i zi), açuge, ton albacore dhe kafshë të egra. (Burimi alternativ vegjetarian i EPA/DHA merret nga vaji i farave të lirit).
 • Ata që dëshirojnë të mbajnë artikulacione të shëndetshme dhe elastike.

Kapsulat me vaj salmoni mund të merren çdo ditë, si pjesë e një diete optimale, për shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme nga të gjithë.

Pa maja, gluten, grurë, qumësht, sheqer, kripë, ngjyrues artificialë, konservues dhe aromatizues.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç, rekomandohet një kapsulë në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

Çdo kapsulë me vaj peshku përmban:%NRV
Vitamin E (5 iu)5mg42
Marine Fish Oil1000mg*
Vajrat e peshkut ofrojnë:
EPA (Eicosapentaenoic acid)180mg*
DHA (Docosahexaenoic acid)120mg*
Total Omega 3300mg*
INGREDIENTS FOR MARINE FISH OIL CAPSULES:

Triglyceride Fish Oil, Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerine, purified water)], Vitamin E (dl-alpha tocopherol).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Salmon Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART