Health Aid – Prostavital

2,600 Lekë

Suplement ushqimor që suporton funksionin e prostatës i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 16 vjeç

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Prostavital

Prostavital ofron vitamina kryesore, minerale, mikroelementë, antioksidantë dhe ekstrakte bimore të formuluara specifikisht për të mbështetur shëndetin optimal të prostatës, imunitetin dhe shëndetin e përgjithshëm mashkullor. Përfshin përbërës të studiuar imtësisht, të cilët kontribuojnë në fertilitetin dhe riprodhimin (nivelet e testosteronit), spermatogjenezën normale, rregullimin e aktivitetit hormonal, sintezën e ADN-së dhe proteinike, formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe mirëfunksionimin e enëve të gjakut.

Përbërësit aktive:

 • Magnezi- ndihmon në relaksimin e muskujve, përfshirë dhe fshikëzën.
 • Vitamina E dhe C- kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Lycopeni- është një karotenoid mbrojtës dhe antioksidant i rëndësishëm, që gjendet natyralisht në domatet e kuqe.
 • Saw Palmetto, Hithër, Pygeum dhe vaj i farës së kungullit, të cilat janë të pasura me sterole bimore dhe flavonoidë që janë përdorur tradicionalisht për të ndihmuar urinimin.
 • Pa përmbajtje OMGJ, niseshte, bulmet, laktozë, sheqer, kripë, konservant artificial dhe aromatizues.

Benefitet e përdorimit:

 • Ndihmon në mirëmbajtjen e funksionimit të mirë të prostatës
 • Përmban vlerat ushqyese esenciale që nevojiten për ndihmuar organizmin, vitalitetin dhe rezistencën.
 • Ndihmon të mirëmbajë fuqinë optimale mendore dhe fizike.
 • Suporton shkëlqyeshëm sistemin imunitar.
 • Suplement i cilësisë së lartë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merren një kapsulë në ditë shoqëruar me ushqim.

Të mos tejkalohet doza ditore e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një specialist.

Firma

Health Aid

Mosha

Adult dhe fëmijë mbi 16 vjeç

Forma

Kapsula

Sasia

30

Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerol, purified water), natural colours (black, red & yellow iron oxides)], Pumpkin Seed Oil (cold pressed), L-Glutamic Acid, Magnesium Oxide, Vitamin C (ascorbic acid), Bulking Agent (soyabean oil, mono-and diglycerides of fatty acids), Lecithin (unbleached), Wheat Germ Oil (cold pressed), Vitamin E (dl-alpha tocopheryl acetate), Selenium Yeast, L-Alanine, Lycopene, Zinc Oxide, Saw Palmetto Standardised Extract, Vitamin B6 (pyridoxine HCl), Stinging Nettle Root Extract, Pygneum Africanum Bark Standardised Extract, Cupric Sulphate, Chromium Picolinate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Prostavital”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART