- 20%

Health Aid – Osteozin

2,480 Lekë

Përshkrimi i Produktit

HealthAid Osteozin ofron Kalcium, Magnezium, Zink dhe Boron për të mbështetur një shëndet optimal të kockave me përfitimet shtesë të Vitaminës D3 dhe K2, thelbësore për mbajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak dhe përdorimin eficent të tij nga organizmi. Osteozin është i formuluar specifikisht duke përdorur një përzierje të përbërësve aktivë për të siguruar asimilim dhe efikasitet maksimal. Kalciumi luan një rol të rëndësishëm në mbajtjen të shëndetshme të kockave dhe dhëmbëve. Magneziumi është i nëvojshëm për metabolizmin e kalciumit dhe është i nevojshëm për mirëfunksionimin e sistemit muskulor. Zinku dhe Boroni janë të nevojshme për një densitet normal të kockave dhe për artikulacione të shëndetshme.

Për çfarë shërben Osteozin?

 • Ndihmon në shëndetin e kockave
 • Mund të ndihmojë në ngërçet e muskujve
 • Ndihmon në luftimin e osteoporozës dhe artritin
 • Mund të jetë i dobishëm për dhimbjet e shpinës dhe kockat që dhembin

Për kë mund të përdoren tabletat Osteozin?

 • Për fëmijët që po rriten që kanë nevojë për kocka të forta dhe dhëmbë të shëndetshëm
 • Gjatë shtatzanisë dhe gjidhënies
 • Gjatë dhe pas menopauzës
 • Për meshkujt dhe femrat në moshë që kanë nevojë të përditshme për shtesë të mineraleve vitale
 • Atletët që kanë nevojë për suport ekstra për kockat dhe kërcet për të parandaluar dëmtimet

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç rekomandohet të marrin 3 tableta në ditë, pas ushqimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 • Pa gluten, sojë, laktozë, xhelatinë, OMGJ, ngjyrues artificialë, konservantë
Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

90

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Osteozin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART