Health Aid – Osteoflex

3,310 Lekë

Health Aid – Osteoflex

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Osteoflex

Formulimi Osteoflex® ofron mbështetje ushqyese për nyje dhe kërce të shëndetshëm. Një kombinim unik i glukozaminës me cilësi të lartë dhe sulfatit kondroitin me vitaminë C të shtuar, shafran të Indisë dhe Mangan.

I përshtatshëm për burra dhe gra të të gjitha moshave. Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të kërcit dhe kockave. Mangani kontribuon në formimin normal të indit lidhës dhe në ruajtjen e kockave të shëndetshme. Shafrani i Indisë ka veti të fuqishme natyrore anti-inflamatore.

 • Kontribuon në zhvillimin normal të kolagjenit
 • E dobishme për shëndetin e strukturës së kockave
 • Ndihmon në ruajtjen e lëvizshmërisë së kyçeve
 • E dobishme për ruajtjen e elasticitetit të tendinave
 • Kontribuon në mirëmbajtjen e ligamenteve dhe indit lidhës

Tabletat Osteoflex mund të jenë të dobishme për:

 • Individët e moshuar që përjetojnë plakje të kërcit dhe kyçeve.
 • Individët që janë të prirur ndaj dhimbjeve të kyçeve.
 • Individët që janë atletikë ose merren me sport.
 • Njerëz që janë shumë aktivë fizikisht.

Tabletat Osteoflex janë:

 • Pa sheqer ose kripë të shtuar
 • Pa misër, gluten, qumësht, xhelatinë, maja, laktozë, niseshte, grurë, sojë dhe arra
 • Pa ngjyrues artificialë, konservues dhe aromatizues

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: një deri në dy tableta Osteoflex në ditë me vaktin kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar (mjeku apo farmacisti)

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30

Çdo tabletë Osteoflex përmban (mesatarisht):%NRV
Sulfati i Glukozaminës500mg*
Nga të cilat:
Glukozaminë e lirë (nga butakët)390mg*
Sulfati i kondroitinës400mg*
Vitamin C100mg125
Mangani2mg100
Ekuivalent i pluhurit të shafranit të Indisë (Curcuma longa).100mg*
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Glucosamine Sulphate (2KCl), Chondroitin Sulphate, Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin C (ascorbic acid), Stabiliser (croscarmellose sodium), Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. magnesium stearate), Manganese Gluconate, Binding Agent [polyvinylpyrrolidone (PVP)], Glazing Agent [(hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC)], Turmeric Root Standardised Extract (10:1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Osteoflex”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART