Health Aid – Omega 3-6-9

3,310 Lekë

Health Aid – Omega 3 – 6 – 9

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Omega 3-6-9

Kapsulat Omega 3-6-9 përmbajnë acide yndyrore esenciale të cilat janë të dobishme për shëndetin kardiovaskular, funksionin e trurit, rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm.

Omega 3 dhe 6 nuk mund të prodhohen nga trupi dhe për këtë arsye duhet të sigurohen nga një dietë e mirë ose suplemente.
Omega 9 kontribuon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme.

Këto kapsula janë të pasura me vaj peshku të pastër të pandotur dhe të balancuara në mënyrë optimale për përthithje dhe asimilim të shpejtë.

Kapsulat Omega 3 6 9 mund të jenë të dobishme për:

 • Ata që kanë nevojë të mbështesin sistemin kardiovaskular, riprodhues dhe nervor.
 • Ata që kanë nevojë për të mbështetur funksionin imunitar.
 • Ata që dëshirojnë të vonojnë ose shmangin sëmundjet e lidhura me moshën.
 • Ata që dëshirojnë të përmirësojnë cilësinë e lëkurës së tyre.
 • Fëmijët për të ndihmuar zhvillimin nervor, funksionin e shëndetshëm të trurit dhe një mënyrë jetese aktive.

Kapsulat Omega 3-6-9 janë:

 • Pa maja, gluten, grurë, sojë, niseshte dhe qumësht.
 • Pa ngjyrues artificialë, konservant dhe aroma.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit, tre kapsula në ditë me ushqim.

Kujdes! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

Borage Oil, Fish Oil Concentrate, Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerol, purified water)], Olive Oil, Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol).

Tre kapsula Omega 3 6 9 përmbajnë (mesatarisht):%NRV
Vitamina E natyrale (13 iu)9mg75
Përzierje omega 3,6,9 (vaj peshku jo OMGJ, vaj borage, vaj ulliri)3465mg*
Omega 3 totale (nga vaji i peshkut)1000mg*
EPA471mg*
DHA315mg*
Omega 6 totale (nga vaji i boragut)970mg*
Acidi Linoleik600mg*
Acidi linolenik gama (GLA)370mg*
Total Omega 9 (nga vaji i ullirit)450mg*
Acidi oleik450mg*
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Omega 3-6-9”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART