- 20%

Health Aid – Multiminerals

1,560 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Multiminerals

Tabletat Multi Minerale përmbajnë minerale, të cilat janë substanca inorganike të kërkuara nga trupi për një sërë funksionesh dhe luajnë një rol vendimtar në ushqimin e njeriut. Duke vepruar si katalizator, mineralet janë thelbësore për ruajtjen e kockave, dhëmbëve, qelizave të shëndetshme nervore dhe qarkullimin e mirë të gjakut. Ato gjithashtu formojnë përbërës thelbësorë të lëngjeve të trupit, indeve dhe sistemeve enzimatike.

Tabletat HealthAid Multi Minerals janë veçanërisht të keluara në mënyrë që mineralet të përthithen dhe të përdoren lehtësisht nga trupi.

Për çfarë shërbejnë tabletat HealthAid Multi Minerals?

 • Kontribuojnë në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë
 • Kontribuojnë në ruajtjen e funksionit të shëndetshëm të qelizave nervore
 • Kontribuojnë në ruajtjen e shëndetit të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut
 • Mund të përmirësojë tretjen dhe e mban trupin aktiv gjatë gjithë kohës
 • Mund të ndihmojë në rregullimin e kalimit të lëndëve ushqyese brenda dhe jashtë membranave qelizore

Për kë janë tabletat HealthAid Multi Minerals?

Tabletat Multi Minerals mund të jenë të dobishme për:

 • Ata që kërkojnë një kombinim mineral të gjithanshëm me vitamina të shtuara
 • Ata që kanë nevojë për mbështetje shtesë në kohë stresi ose zakone të këqija të të ngrënit
 • Njerëzit që dëshirojnë të ruajnë marrjen e lëndëve ushqyese në çdo fazë të ciklit të tyre jetësor
 • Njerëzit me një mënyrë jetese të zënë dhe aktive

Kur duhet të marr tableta HealthAid Multi Minerals?
Tabletat Multi Minerals mund të merren në çdo kohë për të optimizuar mirëqenien dhe shëndetin e mirë.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë me ushqimin.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30

Dy tableta Multi Minerals përmbajnë (mesatare):%NRV

Vitamin D (400 iu) 10μg200
Calcium** 163mg 20
Iron** 3.3mg 24
Zinc** 3mg 30
Iodine 58μg 39
Manganese** 1.6mg80
Chromium 25μg 63
Molybdenum** 400μg 800

L-Glutamic Acid 25mg *
Betaine Hydrochloride 25mg *

*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende
** : Kelat aminoacid (AAC)

Calcium AAC, Bulking Agent [microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate,hydroxypropyl methyl cellulose (HPMC)], Magnesium AAC, Anti-caking Agent (veg. magnesium stearate, silica), Glazing Agent (HPMC, veg. glycerine), Binding Agent (acacia gum), Iron AAC, L-Glutamic Acid, Betaine HCl, Manganese AAC, Zinc AAC, Copper AAC, Vitamin D2 prep (cellulose, HPMC, dl-alpha tocopherol), Molybdenum AAC, Chromium Chloride, Selenium AAC, Potassium Iodide, Potassium AAC.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Multiminerals”

LART