Health Aid – Menovital

2,860 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Menovital

Jeta e një gruaje mund të ndikohet shumë nga luhatjet e dy hormoneve, progesteronit dhe estrogjenit. Kur këto hormone janë në ekuilibër, jeta duket e mrekullueshme, por sapo janë jashtë ekuilibrit, pasojnë problemet.

Menopauza është një kohë gjatë së cilës nivelet e hormoneve seksuale femërore estrogjenit dhe progesteronit, të cilët kontrollojnë ciklin menstrual të grave, bien, duke çuar në shenja të ndryshme të pakëndshme dhe mungesë të përhershme të menstruacioneve.

MenoVital® është një formulim origjinal që kombinon një gamë të ekuilibruar përbërësish thelbësorë si vitamina, minerale, elementë gjurmë, aminoacide dhe antioksidantë, për të ofruar mbështetje ushqyese për gratë para, gjatë dhe pas menopauzës.

Gjithashtu është përforcuar me ekstrakte bimore natyrale me cilësi të lartë, duke përfshirë ginseng siberian, sherebelën, tërfilin e kuq, izoflavonet e sojës, Dong Quai, vajin e farave të linit, vajin e lulediellit dhe jamballin.

 • Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.
 • Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe ndihmojnë në ruajtjen e një funksioni të shëndetshëm psikologjik.
 • Zinku është i nevojshëm për mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme.
 • Vitamina E dhe C përdoren në trup si antioksidantë të fuqishëm për të mbrojtur qelizat nga efektet e dëmshme të radikaleve të lira.

Tabletat Menovital® janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar.
 • Pa misër, gluten, qumësht, xhelatinë, laktozë, maja, grurë, arra.
 • Pa ngjyrues artificialë, konservues dhe aromatizues.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Dy tableta në ditë me ushqim. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

I përshtatshëm për gratë para, gjatë dhe pas menopauzës.

Kujdes!
Në raste të rralla, Black Cohosh është raportuar të ndikojë në mëlçi. Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek nëse keni një çrregullim të mëlçisë ose keni simptoma të problemeve të mëlçisë; të tilla si zverdhja e syve/lëkurës, nauze, të vjella, urinë e errët, dhimbje barku dhe lodhje e pazakontë.

Jo i përshtatshëm për njerëzit me një histori të mëparshme të sëmundjes së mëlçisë.

Ky produkt përmban hekur, i cili nëse merret me tepricë, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët shumë të vegjël. Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Health Aid

Forma

Tableta

Sasia

60

Dy tableta Menovital përmbajnë (mesatarisht):%NRVDy tableta Menovital përmbajnë (mesatarisht):%NRV
Vitaminë C60mg75Vitamina E (7iu)10mg83
Vitamina B610mg714Hekuri14mg100
Zinku15mg150L-Tyrosine50mg*
Ekstrakt izoflavoni i sojës (siguron 40% izoflavone)50mg*Pluhur i vajit të farave të lirit (siguron 20 mg Acid Alfa Linolenik)100mg*
Pluhur vaji Starflower (Borage) (Siguron 7 mg Acid Gama Linolenik)100mg*Ekstrakt i xhensenit siberian 5:1 (Eleutherococcus senticosus)100mg*
Ekstrakt i standardizuar i jamballit (rrënja Glycyrrhiza uralensis) (Min 20% acid glicirrizink)25mg*Sage Powder100mg*
Lulet e tërfilit të kuq50mg*Agnus Castus 5:1 Qëndroni. Ekstrakt (Min 1% Agnusides & Aucubins) (ekuivalente me 40 mg pluhur)8mg*
Ekstrakt i standardizuar i Black Cohosh (rrënja Cimicifuga Racemosa) (siguron 1 mg deoksiacetinë)20mg*Ekstrakt i standardizuar i Dong Quai 6:1 (rrënja Angelica sinensis) (min 1% Lingustilide) (ekuivalente me 1000 mg pluhur Dong Quai)167mg*
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Donq Quai** Extract, Flaxseed Oil Powder, Borage Oil Powder, Siberian Ginseng Extract, Sage Powder, Vitamin C (ascorbic acid), Soya Isoflavones**, L-Tyrosine, Red Clover Blossoms, Ferrous Fumarate †, Zinc Citrate, Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Liquorice** Extract, Vitamin E (d-alpha tocopherol), Black Cohosh** Extract, Vitamin B6 (pyridoxine HCl), Agnus Castus** Extract, Glazing Agent [hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC)]. ** Herbs present in standardized extracts

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Menovital”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART