- 20%

Health Aid – Kidz Probio (2 billion) Vit A,D,E,C

2,024 Lekë

Përshkrimi i Produktit

KidzProbio tableta të përtypshme është një formulë unike e cila përmban shtame të veçanta të Lactobacillus dhe Bifidobacterium e dizenjuar për mirëqënien e fëmijës tuaj. Së bashku me vitaminat A, C, D dhe E; KidzProbio ndihmon në mbajtjen në balancë të sistemit tretës, ofron suport në çrregullime të tretjes, duke rivendosur balancën e florës pas terapisë me antibiotikë dhe mundëson një rritje të shëndetshme. HealthAid përdor shtame të veçanta rezistente ndaj aciditetit, duke parandaluar lëngjet e stomakut të shkaterrojnë përbërësit para se të arrijnë në zorrë, duke mundësuar pastërti dhe fuqi. KidzProbio vjen me një shije shumë të mire rrushi të zi dhe fëmijët do ta pëlqejnë!

Për çfarë shërbejnë tabletat KidzProbio?

 • Luan rol vital në mbajtjen e një shëndeti të mirë
 • Ndihmon në reduktimin e kohëzgjatjes/përsëritjes së diarresë
 • Kontribuon në ruajtjen e një funksioni të shëndoshë të zorrëve
 • Kontribuon në ruajtjen e një sistemi të shëndetshëm imunitar
 • Ndihmon në përmirësimin e përthithjes dhe asimilimit të nutrientave
 • Kontribuon në mbajtjen e një balance të mirë gastrointestinale
 • Mund të ndihmojë në prodhimin e disa vitaminave të nevojshme në trup
 • Mund të ndihmojë në përmirësimin e përthithjes së laktozës tek fëmijët që janë intolerante ndaj saj.

KidzProbio Tableta mund të jenë të përshtatshëm për:

 • Fëmijët që kanë çrregullime në lëvizshmërinë e zorrëve
 • Fëmijët që kanë nevojë në mbajtjen e një sistemi imunitar të shëndetshëm
 • Fëmijët që kanë sistem tretës të varfër
 • Fëmijët që janë duke përdor antibiotikë
 • Fëmijët që kanë një dietë të varfër, me vlera të ulëta të lëndëve ushqyese

Këshilla mbi përdorimin:

Për të rritur dhe fëmijë mbi 1 vjeç; përtypni një tabletë në ditë para ushqimit. Për fëmijë nën vjeç tabletat mund të grimcohet dhe pluhuri mund të përzihet me ushqimin ose lëngje. Duhet të përdoret menjëherë sapo thërrmohet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar vetëm në rast se jua këshillon mjeku ose farmacisti.

Pa ngjyrues artificialë, konservantë dhe aroma.

Firma

Health Aid

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

30

Each KidzProbio Chewable Tablet Contains (Average): %NRV
Vitamin A (2667 iu) 800μg 100
Vitamin D (200 iu) 5μg 100
Vitamin E (18 iu) 12mg 100
Vitamin C 80mg 100

Probiotic Blend

(Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis)

2 billion** *
 *: EC Nutrient Reference Value Not Yet Established
* The stated bacterial count combination was incorporated at the time of manufacture. Due to the unstable nature of organisms, the live count may vary and may decline over time depending on temperature fluctuations and storage conditions.

INGREDIENTS FOR KIDZPROBIO CHEWABLE TABLETS:

Sweetener (sorbitol, xylitol), Vitamin C (ascorbic acid), Anti-caking Agent (silica, veg. Magnesium stearate), Vitamin E (d-alpha tocopherol acetate), Probiotic Blend, Flavour Enhancer (natural blackcurrant flavour), Vitamin A (retinyl acetate), Vitamin D3 (cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Kidz Probio (2 billion) Vit A,D,E,C”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART