- 20%

Health Aid – Kidz Omega

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Kidz Omega

Kapsulat KidzOmega ofrojnë një burim të shkëlqyeshëm të acideve yndyrore esenciale omega-3 EPA dhe DHA me një aromë të shijshme portokalli që fëmijët do ta shijojnë. Së bashku me vitaminat A, D dhe E; Kidz Omega kontribuon në ruajtjen e rritjes optimale, mbështet zhvillimin e trurit dhe mirëqenien e përgjithshme.

Për çfarë janë Kapsulat e Përtypshme KidzOmega?

 • Nivelet e larta të vajrave të peshkut, veçanërisht DHA kontribuojnë në zhvillimin e shëndetshëm të trurit dhe ndihmojnë në përmirësimin e fokusit dhe përqendrimit
 • Vitamina A kontribuon në ruajtjen e lëkurës, shikimit dhe sistemit imunitar.
 • Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm dhe kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ
 • Vitamina D kontribuon në zhvillimin normal të kockave

Kapsulat e përtypshme KidzOmega mund të jenë të dobishme për:

 • Fëmijët për të ndihmuar zhvillimin nervor dhe funksionimin e shëndetshëm të trurit
 • Ata fëmijë që kanë një mënyrë jetese aktive
 • Fëmijët të cilëve në përgjithësi u mungon stimulimi mendor
 • Fëmijët që nuk kanë përqendrim
 • Fëmijët që nuk marrin lëndë ushqyese të mjaftueshme nga dieta e tyre për shkak të zakoneve të këqija të të ngrënit
 • Ata fëmijë që kanë imunitet të ulur

Kur duhet të marr kapsula përtypëse KidzOmega?

Kapsulat e përtypshme KidzOmega mund të merren çdo ditë si pjesë e një diete optimale, për shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme dhe për zhvillimin optimal të trurit.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Fëmijët 1-6 vjeç: një kapsulë në ditë;
 • Fëmijët 6-12 vjeç: dy kapsula në ditë.

 

 

Firma

Health Aid

Mosha

12m+

Forma

Kapsula

Sasia

60

Çdo kapsulë KidzOmega përmban (mesatare):%NRV
Vitamin A (1333iu) 400µg50
Vitamin D (200iu) 5µg 100
Vitamin E (9iu) 6mg 50
Fish Oil concentrate 600mg*
E cila siguron
EPA 198mg *
DHA 132mg *
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Fish Oil Concentrate, Capsule Shell [humectant (glycerol, purified water), gelling agent (gelatine), sweetener (xylitol), bulking agent (powdered cellulose), flavor enhancer (orange flavour), natural colour (carmine cochineal red)], Flavour Enhancer (orange flavour), Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol), Vitamin A (retinol), Vitamin D3 (cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Kidz Omega”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART