- 20%

Health Aid – Kidz Omega Liquid

2,080 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Kidz Omega Liquid

Kidz Omega Liquid ofron një burim të pasur të acideve yndyrore thelbësore Omega-3 EPA dhe DHA; i pasur me vitaminë A, vitaminë D, vitaminë E, vitaminë C dhe acid folik.

Përmban një infuzion të manave të egra, të nxjerra me kujdes nga burime të cilësisë së lartë. Kjo siguron një përbërës të standardit të lartë që siguron efikasitet maksimal.

Secila prej vitaminave dhe ekstrakteve bimore në formulën Kidz Omega është zgjedhur me kujdes për të mirën e shëndetit të fëmijëve. Acidet yndyrore omega-3 EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionin normal të zemrës dhe marrja e acidit Dokosahexaenoik (DHA) kontribuon në zhvillimin normal vizual të foshnjave deri në 12 muajsh. Marrja e acidit DHA nga nëna kontribuon në zhvillimin normal të trurit të fetusit dhe foshnjave që ushqehen me gji.

Përse rekomandohet Kidz Omega Liquid?

 • Vitamina A kontribuon në funksionin normal të imunitetit. Është gjithashtu e nevojshme për formimin e kockave, proteinave dhe hormoneve të rritjes
 • Vitamina E dhe vitamina C kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ
 • Vitamina D kontribuon në zhvillimin e shëndetshëm të kockave
 • Vitamina C kontribuon në funksionin normal të imunitetit dhe ruajtjen e lëkurës dhe mishrave e dhëmbëve të shëndetshëm
 • Acidi folik është i dobishëm për rritjen optimale, zhvillimin dhe ruajtjen e një sistemi të shëndetshëm të gjakut

Omega Kidz është:

 • Pa kripë të shtuar
 • Pa gluten, grurë, laktozë, arrat, xhelatinë dhe qumësht
 • Pa ngjyrues artificialë dhe aromatizues

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët 1-12 vjeç rekomandohet të marrin një lugë gjelle (10 ml) në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Çdo lugë gjelle (10 ml) përmban (mesatarisht):
%NRV
Vitamin A (2667iu)
800µg
100
Vitamin D (400iu)
10µg
200
Vitamin E (18iu)
12mg
100
Vitamin C
25mg
31
Folic Acid
200µg
100
Fish Oil concentrate
2043mg
*
Siguron:
EPA
400mg
*
DHA
300mg
*
Wild Berry Concentrate
(** Ofron 30 mg antocianë; ekuivalente me 60 g manaferra të kuqe)
1110mg
*

Flavour Enhancer (concentrated pineapple juice, mango puree, concentrated orange juice, banana puree, natural pineapple flavour, natural vanilla flavour), Fish Oil Concentrate, Wild Berry Concentrate, Emulsifier (corn starch, fructose, alginate, acacia gum), Bulking Agent (water, sunflower oil), Antioxidant (natural mixed tocopherols derived from soy oil ), Vitamin C (ascorbic acid), Vitamin E (d-alpha tocopherol), Natural Preservative (potassium sorbate), Vitamin A (retinyl palmitate), Vitamin D3 (cholecalciferol derived from coconut), ), Folic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Kidz Omega Liquid”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART