- 20%

Health Aid – Healthy Mega

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Healthy Mega

Tabletat Healthy Mega përmbajnë 42 përbërës: janë një kombinim i 14 vitaminave, 12 mineraleve, 4 enzimave tretëse, 3 bioflavonoideve dhe 7 mikronutrientëve në një formulim të ekuilibruar sinergjik, për të formuar një suplement të fuqishëm të gjithanshëm për përdorim të përditshëm për të siguruar plotësimin e nevojave ushqyese optimale.

HealthAid Healthy Mega është një suplement i shkëlqyer, i cili mund të ndihmojë në optimizimin e niveleve tuaja të përditshme të lëndëve ushqyese. Formula unike përmban vitamina dhe komplekse minerale me enzima tretëse, antioksidantë dhe bimë me fuqi të plotë.

Suplementet minerale luajnë një rol vendimtar në proceset tona metabolike dhe gjithashtu në prodhimin e energjisë. Enzimat tretëse janë të nevojshme për të ndihmuar në zbërthimin e proteinave, karbohidrateve, yndyrave dhe nxjerrjen e lëndëve ushqyese jetike.

 • Kontribuojnë në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme
 • Mund të ndihmojë në përmirësimin e funksionimit të tretjes
 • Mund të rrisë imunitetin dhe të rrisë nivelin e energjisë
 • Suplement i dobishëm gjatë programit të menaxhimit të peshës

Tabletat Healthy Mega janë të përshtatshme për përdorim nga:

 • Persona të cilët shmangin vaktet gjatë një dite pune stresuese
 • Njerëzit që kanë dieta të varfëta të cilave u mungon marrja e mjaftueshme ditore e lëndëve ushqyese
 • Ideale për ata që e kanë vështirësi të tresin ushqimet dietike
 • Ata që janë në programe për humbje peshe

HealthyMega përmban shumë përbërës, të cilët përfshijnë:

 • Vitaminat B janë të rëndësishme për çlirimin e energjisë dhe e çlirojnë atë kur trupi ka nevojë për të. Gjithashtu ndihmojnë në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, funksionin e frymëmarrjes dhe të tretjes.
 • Mineralet luajnë një rol vendimtar në proceset metabolike. Ato janë esenciale për të ndihmuar trupin të prodhojë energji, rritjen dhe riprodhimin dhe shëndetin e qelizave tona.
 • Enzimat janë të nevojshme për tretjen e ushqimit, duke çliruar vitamina, minerale dhe aminoacide të vlefshme që na mbajnë të shëndetshëm.
  Antioksidantët si vitamina C, bioflavonoidet dhe seleniumi gjithashtu luajnë një rol kyç në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi i radikaleve të lira.
 • Bima e Rrënjës së artë (Hydrastis canadensis) ndihmon tëmthin dhe ka veti anti-mikrobike që kontribuojnë në ekuilibrin e florës së zorrëve. Është gjithashtu një laksativ i butë dhe një agjent inflamator.
 • Pluhuri i bishtit të kalit (Equisetum) rrit përthithjen e kalciumit që kërkohet për kockat, lëkurën, flokët, thonjtë dhe dhëmbët e shëndetshëm. Ai gjithashtu vepron si diuretik dhe parandalon infeksionet e veshkave.
 • Guar Gum dhe Pektina e Mollës kontribuojnë në nivelet normale të kolesterolit.

Udhëzime mbi përdorimin

Për rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, rekomandohet të merret një tabletë në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Ky produkt përmban hekur, i cili nëse merret me tepricë, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët shumë të vegjël.

Marrja afatgjatë e kësaj sasie mangani mund të çojë në dhimbje dhe lodhje të muskujve.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Çdo mega tabletë përmban %NRVÇdo mega tabletë përmban %NRV
Vitamin A (1250 iu)375ug47Vitamin D (440 iu)11µg220
Vitamin E (135 iu)90mg750Vitamin C300mg375
Thiamin (Vitamin B1)85mg7727Riboflavin (Vitamin B2)100mg7173
Niacin (Vitamin B3)105mg656Vitamin B6 (Pyridoxine)10mg714
Folic acid400µg200Vitamin B12110µg4400
Biotin200µg400Pantothenic acid (Vitamin B5)51mg850
Vitamin K12µg16Calcium139mg17
Iron †10mg71Zinc8mg80
Iodine235µg157Copper0.4mg40
Manganese 2mg100Selenium15µg27
Chromium200µg500Molybdenum10µg20
Boron100µg*Choline41mg*
Inositol100mg*Para Amino Benzoic Acid (PABA)50mg*
Alfalfa Leaf Powder10mg*Golden Seal Root Powder7mg*
Horsetail Extract5mg*Kelp10mg*
Bromelain5mg*Betain Hydrochloride30mg*
Glutamic Acid25mg*Citrus Bioflavanoids50mg*
Hesperidin Complex10mg*Guar Gum10mg*
Apple Pectin5mg*Silica33mg*
Rutin25mg*Lecithin10mg*
Papain6mg*
Lisa e plotë e përbërësve:
Vitamin C (ascorbic acid), Bulking Agent (microcrystalline cellulose, maltodextrin, di-calcium phosphate, corn starch), Calcium (calcium carbonate), Niacin (niacinamide), Inositol, Riboflavin (vitamin B2), Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol acetate), Thiamin Hydrochloride (vitamin B1), Pantothenic Acid (calcium pantothenate), Anti-caking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate, magnesium silicate), Citrus Bioflavanoids, PABA (para amino benzoic acid), Stabiliser (crosscarmellose sodium), Choline (choline bitartrate), Magnesium (magnesium oxide), Binding Agent (acacia), Silica, Betaine Hydrochloride, Potassium (potassium chloride), L-Glutamic Acid, Rutin, Vitamin B6 (pyrodixine hydrochloride), Iron † (ferrous fumarate), Alfalfa Leaf Powder (medicago sativa), Kelp, Lecithin, Hesperidin Complex, Guar Gum Seed (cyamopsis tetragonoloba), Zinc (zinc oxide), Golden Seal Root (hydrastis canadensis), Papain, Horsetail Extract (equisetum arvense), Bromelain, Apple Pectin, Glazing Agent (pharmaceutical glaze), Manganese** (manganese sulphate), Sweetener/Flavour Enhancer (mannitol, glycine), Copper (cupric oxide), Acidity Regulator (aspartic acid, citric acid), D-Biotin, Folic Acid, Vitamin A Acetate, Iodide (potassium iodide), Chromium (chromic chloride), Vitamin B12 (cynocobalamin), Boron (sodium borate), Selenium (sodium selenate), Vitamin K (phytonadione), Vitamin D (cholecalciferol), Molybdenum (sodium molybdate).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Healthy Mega”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART