Health Aid – HairSkinNail

2,730 Lekë

Health Aid – HairSkinNail

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – HairSkinNail

Tabletat HairSkiNail™ përmbajnë vitamina specifike që luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve të shëndetshëm. Tabletat HairSkiNail™ janë formuluar duke përdorur vitamina, minerale dhe aminoacide të rëndësishme, lëndë ushqyese që metabolizohen për të siguruar lëndë ushqyese në këto zona specifike, si dhe për të ruajtur sistemin tretës dhe qarkullimin e duhur të gjakut.

Tabletat HairSkiNail™ nuk janë vetëm një suplement për flokët, lëkurën dhe thonjtë:

Vitaminat B nxisin tretjen dhe metabolizmin.

Vitamina E kontribuon në qarkullimin normal dhe ekuilibrin hormonal, dhe aminoacidet e përzgjedhura jo vetëm që kanë veti të forta antioksiduese, por janë gjithashtu mbrojtës dhe detoksifikues të mirë të mëlçisë.

Për çfarë janë tabletat HairSkiNail?

 • Flokë me shkëlqim të shëndetshëm optimal
 • Thonjtë e fortë dhe të shëndetshëm
 • Lëkurë e shëndetshme, e lëmuar
 • Kontribuon në tretjen dhe metabolizmin optimal
 • Vitamina E kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ

Tabletat HairSkiNail™ janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar.
 • Pa misër, qumësht, xhelatinë, laktozë, maja, gluten, niseshte, grurë, soje dhe arra.
 • Pa ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: një tabletë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Kujdes! Ky produkt përmban hekur i cili nëse merret me tepricë mund të jetë i dëmshëm për fëmijët shumë të vegjël.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Çdo tabletë HairSki Nail përmban:%NRVÇdo tabletë HairSki Nail përmban:%NRV
Vitamina E (19 iu)13 mg TE108
Vitamina C (Acidi Askorbik)60 mg75
Vitamina B1 (Tiamin Hidroklorur)12mg1091Vitamina B2 (Riboflavin)12 mg857
Vitamina B3 (Niacin)18 mg113Vitamina B6 (Pyridoksine Hydrochloride)20 mg1429
Acidi folik (Folacin)400 µg200Vitamina B124 µg160
Biotina150 µg300Acidi Pantotenik (vitamina B5)18 mg300
Kalciumi200 mg25Hekuri18 mg129
Magnezi70 mg19Zinku20mg200
Seleni20 µg36Kolina (Dihidcitrat)100 mg*
Inositol100 mg*Acidi para aminobenzoik (PABA)100 mg*
L-Metionine60 mg*L-Cisteinë60 mg*
*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

Calcium Carbonate, Choline Bitartrate, Bulking Agent (maltodextrin, microcrystalline cellulose), Magnesium Oxide, Para Amino Benzoic Acid (PABA), Inositol, L-Cysteine, Vitamin C (ascorbic acid), L-Methionine, Ferrous Fumarate**, Coating [hydroxypropyl methylcellulose (HPMC), polydextrose, talc, medium chain triglycerides, iron oxide], Pyridoxine HCl (vit. B6)***, Zinc Oxide, Calcium D-Pantothenate (vit. B5), Binding Agent (acacia gum), Nicotinamide, Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. stearic acid, veg. magnesium stearate), Thiamine Mononitrate (vit. B1), Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol), Riboflavin (vit. B2), Folic Acid, Vitamin B12 (cyanocobalamin), Copper Sulphate, Flavouring (vanillin), D-Biotin, Manganese Sulphate, Sodium Selenite.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – HairSkinNail”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART