- 20%

Health Aid – Hair-vit

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,800 Lekë.Current price is: 2,240 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Hair-vit

Flokët tuaj mund të jenë të brishtë dhe të dëmtuar për një sërë arsyesh, nga problemet shëndetësore deri te dëmtimet mjedisore nga dielli. Ka disa arsye pse flokët tanë fillojnë të humbasin karakteristikat e tyre të shëndetshme; Dieta e dobët, kushtet mjekësore, luhatjet hormonale, stresi fiziologjik ose emocional mund të kontribuojnë në rënien e tyre. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve mund të jetë shkaku i flokëve jo të shëndetshëm.

Hair-vit është formuluar me kujdes për të plotësuar dietën tuaj të shëndetshme me vitamina dhe lëndë ushqyese thelbësore për të përmirësuar shëndetin e flokëve. Kapsulat Hair-vit® përmbajnë L-Cisteinë dhe Metioninë, të cilat ndihmojnë në prodhimin e keratinës.

Keratina është një proteinë natyrale që i jep flokëve forcë dhe shkëlqim. Zinku ndihmon në nxitjen e rritjes dhe riparimit të flokëve, si dhe rregullon prodhimin e yndyrës rreth folikulave të flokëve, duke siguruar shkëlqimin e flokëve të shëndetshëm.

Për çfarë janë kapsulat Hair-vit?

 • Ushqen folikulat e flokëve, sjell trashjen e flokëve dhe shtimin e shkëlqimit
 • Mund të ndihmojë në reduktimin e rënies së flokëve tek meshkujt dhe femrat
 • E dobishme kur rënia e flokëve ka ndodhur pas mjekimeve, stresit ose ankthit
 • Sigurimi i një sërë vitaminash, mineralesh dhe aminoacide thelbësore për rritjen e flokëve

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 16 vjeç: një kapsulë në ditë me mëngjes.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

16+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo kapsulë përmban (mesatarisht):%NRV

Thiamine (Vitamin B1)

10mg

909

Riboflavin (Vitamin B2)
10mg

714

Niacin(vitamin B3)

20mg

125

Vitamin B6
5mg

357

Vitamin B12

2µg80
Biotin

20µg

40

Pantothenic Acid

10mg167

Iron >

12mg

86

Zinc

2mg

20

Choline Bitartrate

50mg

*

Inositol

50mg

*

Para Amino Benzoic Acid (PABA )

10mg*


Yeast

100mg*

Hydrolysed Gelatine Powder**

265mg

*

Lecithin

20mg

*

L-Cysteine Hydrochloride

30mg

*

DL-Methionine

30mg

*

Marine Collagen

30mg

*

NRV: EC Nutrient Reference Value

50mg

*

Ofron: glycerine, proline, hydroxyproline, glutamic acid, alanine, arginine, aspartic acid, serine, lysine, leucine, valine, threonine, phenylalanine, hydroxylysine, isoleucine, methionine, histidine, tyrosine.

Përbërësit
Bulking Agent (soybean oil, yellow beeswax), Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerol, purified water), colours (black, brown, red iron oxides)], Calcium Hydrogen Phosphate, Yeast Basic, Triglycerides Medium Chain, Marine Collagen, Choline Bitartrate, Inositol, Ferrous Sulphate †, L-Cysteine HCl, DL-Methionine, Nicotinamide, Soya Lecithin, Thiamine Nitrate, Pantothenic Acid (calcium pantothenate), Riboflavin, Para Amino Benzoic Acid, Vitamin B6 (pyridoxine HCl), Zinc Sulphate Monohydrate, Vitamin B12 (cyanocobalamin), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, D-Biotin, Folic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Health Aid – Hair-vit
 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART