- 20%

Përshkrimi i Produktit

Haemovit Plus

Health Aid Haemovit është një suplement dietik që përmban të gjithë lëndët ushqyese të nevojshme për formimin normal të gjakut dhe reduktimin e lodhjes, duke përfshirë vitaminat C, B6, B12, acid folik, 47 mg hekur fumarat për përthithje maksimale, zink dhe mangan.

Qelizat e kuqe të gjakut janë përgjegjëse për transportimin e oksigjenit në të gjithë trupin, duke u mundësuar qelizave të trupit të funksionojnë siç duhet, duke prodhuar energji dhe vitalitet të përgjithshëm. Prodhimi i rruazave të kuqe të gjakut kërkon disa lëndë ushqyese.

Acidi folik është thelbësor për ndarjen e qelizave, duke kontribuar në hematopoezën normale. Vitamina B12 është e nevojshme për të aktivizimin e acidit folik. Mungesa e saj shkakton anemi megaloblastike. Votamina B12 së bashku me vitaminën B6 kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut. Hekuri kontribuon në formimin normal të hemoglobinës dhe në të njëjtën kohë është elementi mbi të cilin lidhet oksigjeni, në mënyrë që të transportohet, ndërsa mungesa e tij shkakton anemi. Bakri kontribuon në transportin normal të hekurit në trup. Së fundi, prania e vitaminës C është thelbësore pasi rrit përthithjen e hekurit.

Hekuri dhe vitaminat B6, B12 kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe reduktojnë lodhjen. Acidi folik kontribuon në formimin normal të gjakut. Vitamina C rrit përthithjen e hekurit.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një kapsulë në ditë me ushqimin. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar. Kapsulat Haemovit® Plus duhet të merren me ushqim për të shmangur acarimin e stomakut për shkak të përmbajtjes së lartë të hekurit.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30 Kapsula

Madhësia e shërbimit: 1 kapsulë
Sasia për 1 kapsulë% DV*

(* % Vlera ditore)
Vitamin C75 mg94
Vitamin B6 75 mg357
Folic acid 500 µg250
Vitamin B12100 µg4000
Iron47 mg336
Zinc4 mg40
Copper2.5 mg250
Manganese2.5 mg125
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Haemovit Plus”

LART