Health Aid – Glucobate

2,600 Lekë

Suplement ushqimor për personat diabetik të rritur dhe mbi 16 vjeç

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Health Aid Glucobate

Nivelet e pabalancuara të glukozës në gjak mund të shkaktojnë komplikacione të shumta. Kjo paraqet një situatë mjaft problematike për shumë persona. Në varësi të mënyrës së jetesës dhe aktivitetit fizik, kujdesi ndaj diabetit mund të plotësohet gjithashtu me disa lëndë ushqyese dhe ekstrakte bimore, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e cilësisë së përgjithshme të jetës.

Glucobate është një suplement ushqimor që kombinon ekstrakte bimore natyrale si: Fenugreek, Karela, Jambolan, Banaba dhe Kanellë së bashku me Kromin, pasi ai ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.

Përbërësit aktive:

 • Kromi-  shërben për të ruajtur nivelet normale të glukozës në gjak.
 • Vitamina C, Niacina & Vitamina B12- shërbejnë për metabolizimin energjitik normal.
 • Vitamina B6- shërben për të mbështetur metabolizmin normal të glikogjenit (rregullimin e çlirimit të glukozës së depozituar)
 • Biotin & Zink-  shërbejnë për metabolizmin normal të makronutrientëve ku përfshihet dhe procesi i kapjes dhe përdorimit të karbohidrateve nga trupi.
 • Pa përmbajtje maja, gluteni, grurë, qumësht, ngjyrues artificial, konservant, aromatizues, sheqer apo kripë.

Benefitet e përdorimit:

 • Ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.
 • Rregullon çlirimin e glukozës të depozituar.
 • Kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të prodhimit të energjisë.
 • Redukton ndjenjën e lodhjes dhe pafuqisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merren dy tableta në ditë shoqëruar me ushqim. Produkt i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 16 vjeç.

Të mos tejkalohet doza ditore e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një specialist. Këshillohet konsultimi me mjekun në rastet kur jeni shtatzanë , jepni gji apo keni probleme të tjera shëndetësore.

Firma

Health Aid

Mosha

16+, Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Bulking Agent (microcrystalline cellulose, dicalcium phosphate), Jambolan Seed Extract (Syzygium cumini), Alpha Lipoic Acid, Vitamin C (ascorbic acid), Fenugreek Seed Extract (Trigonella foenum grecum), Purple Rice Extract (Oryza sativa linnaeus), Karela Fruit Extract (Momordica charantia), Banaba Extract (Lagerstroemia speciosa), Cinnamon Extract (Cinnamomum zeylanicum), Anti-caking Agent (stearic acid, magnesium stearate), Zinc Oxide, Niacin (nicotinamide), Vitamin B6 (pyridoxine HCL), Vitamin D3 (cholecalciferol), Chromium Chloride, Vitamin B12 (cyanocobalamin), Folic Acid, Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Glucobate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART