- 20%

Health Aid – GinkoVital, Ginkgo Biloba 5000mg

Original price was: 2,730 Lekë.Current price is: 2,184 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Ginko Vital Ginkgo Biloba 5000mg

Kapsulat Ginko Vital janë formuluar posaçërisht duke përdorur koncentrat të standardizuar të Ekstraktit të Ginkgo Biloba me një nivel të lartë flavonoidesh Ginkgo, përbërësit kryesorë bimorë, të cilët kontribuojnë në ruajtjen e qarkullimit normal të gjakut. Qarkullimi i shëndetshëm i gjakut është jetik për shëndetin dhe mirëqenien e trupit tonë, pasi ai mbart oksigjen duke i dhënë lëndë ushqyese jetëdhënëse trurit dhe qelizave të trupit.

Kapsulat GinkoVital mund të jenë të dobishme për:

 • Të moshuarit që kanë nevojë të përmirësojnë kujtesën
 • Studentët që studiojnë për provime
 • Kushdo që dëshiron të ketë aktivitet optimal të kujtesës
 • Personat me qarkullim të dobët

Për çfarë shërbejnë kapsulat GinkoVital?

 • Mund të ndihmojë në forcimin e nervave dhe muskujve të zemrës
 • Mund të mbrojë retinën nga dëmtimi
 • Mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut
 • Mund të rregullojë tonin dhe elasticitetin e enëve të gjakut në të gjithë rrjetet e trupit
 • Mund të mbrojë trupin nga dëmtimi oksidativ
 • Mund të ndihmojë në përmirësimin e të menduarit, të mësuarit dhe kujtesës tek njerëzit me të gjitha grupmoshat

Pa OMGJ, maja, gluten, grurë, qumësht, sheqer, kripë, konservues artificialë dhe aromatizues.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, të merret një kapsulë në ditë, mund të rritet deri në dy nëse dëshironi.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo kapsulë GinkoVital përmban:%NRV
Ekstrakt Gingko Biloba) 50:1 (ekuivalent me 5000 mg pluhur të papërpunuar Gingko Biloba)
(të standardizuar në 24% Glikozide Flavone dhe 6% Laktone Terpine)
100mg*
Lista e plotë e përbërësve

Bulking Agent (soybean oil, yellow beeswax), Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerol), natural colours (copper chlorophyll, yellow iron oxide)], Standardised Ginkgo Biloba Extract, Emulsifier (unbleached lecithin).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – GinkoVital, Ginkgo Biloba 5000mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART