- 20%

Health Aid – Folic Acid

1,320 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Folic Acid

Në javët e para të formimit, embrioni mbështetet në shëndetin e nënës. Vitaminat, mineralet dhe makronutrientë që japin energji kontribuojnë në formimin e një fetusi të shëndetshëm.

Disa vitamina luajnë një rol integral në formimin e sistemeve të caktuara në trup. Acidi folik është thelbësor për formimin e tubit nervor. Tubi nervor formon trurin dhe shtyllën kurrizore të hershme tek foshnjat.

Acidi folik është pjesë e vitaminave të grupit B. Kontribute të tjera që Acidi Folik luan në trup përfshijnë formimin normal të gjakut, sintezën e aminoacideve dhe një funksion të shëndetshëm imunitar. Acidi folik gjithashtu kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.

Përsa i përket shtatzënisë, tabletat e Acidit Folik duhet të merren nga momenti kur metodat e kontracepsionit nuk përdoren më, deri në fund të javës së 12-të të shtatzënisë.

Për çfarë janë tabletat e acidit folik ?

 • Kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe në formimin normal të gjakut
 • Kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë dhe ka një rol të rëndësishëm në procesin e ndarjes së qelizave
 • Kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Kontribuon në reduktimin e lodhjes

Tabletat e Acidit Folik 400μg janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar
 • Pa misër, xhelatinë, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, soje, arra
 • Pa ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues të shtuar
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Këshillohet që të gjitha gratë që planifikojnë një shtatzëni duhet të marrin një suplement të Acidit Folik prej 400 μg çdo ditë që nga fillimi i përpjekjes për të mbetur shtatzënë deri në javën e 12-të të shtatzënisë.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

90

Çdo tabletë e Acidit Folik përmban (mesatarisht):%NRV
Folacin (Folic Acid)

400µg

200

INGREDIENTS: Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Anti-caking Agent (veg. magnesium stearate, veg. stearic acid, silicon dioxide), Folic Acid.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Folic Acid”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART