Health Aid – EyeVit Plus Capsules

4,000 Lekë

EyeVit Plus është formuluar posaçërisht për të mbrojtur marrjen e lëndëve ushqyese më të dobishme të cilat ndihmojnë në ruajtjen dhe kujdesin për sytë.

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Health Aid EyeVit Plus Capsules

Kapsulat EyeVit Plus mund të jenë të dobishme për:

 • Ata që dëshirojnë të sigurojnë ushqimin e duhur për sytë.
 • Njerëzit që kanë punë që bëjnë një tendosje shtesë në sy.
 • Të moshuarit që dëshirojnë të mbrojnë sytë nga shenjat e plakjes.
 • Përdoruesit e lenteve të kontaktit dhe ata që vuajnë nga sëmundjet e syve të thatë ose rrathët e errët.
 • Ata me vizion të komprometuar.

Përmban:

 • Vitaminë A dhe beta-karoten të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në shikimin e mirë. Ato ndihmojnë në mbrojtjen e syve nga infeksionet dhe janë efektive për trajtimin e syve të thatë. Dihet se mungesa e vitaminës A çon në verbëri.
 • Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ i shkaktuar nga nënproduktet metabolike të quajtura radikale të lira.
 • Zinku kontribuon në përthithjen normale të vitaminës A dhe gjithashtu ndihmon enzimat antioksidante në trup në reduktimin e numrit të radikaleve të lira që mund të shkaktojnë dëme në sy.
 • Bioflavonoidet janë një familje e madhe substancash që gjenden kryesisht në të gjitha ushqimet e pasura me vitaminë C. Ato kanë veti të mira antioksiduese dhe mund të mbrojnë enët e gjakut, duke përfshirë kapilarët delikatë në retinë, ndërsa përmirësojnë qarkullimin e gjakut për të reduktuar ndoshta shfaqjen e rrathëve të errët.
 • Luteina dhe Zeaxanthin janë komponime të quajtura ksantofile, të cilat janë pigmente të verdha që gjenden natyrshëm në shumë bimë dhe perime. Ata duket se kanë funksione të rëndësishme antioksiduese në trup dhe ndihmojnë në bllokimin e dritës blu që të arrijë strukturat themelore në retinë, duke reduktuar kështu rrezikun e dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga drita.

Disa studime sugjerojnë se acidet yndyrore si Omega-3 mund të mbrojnë sytë nga degjenerimi makular dhe sindroma e syrit të thatë. Acidet yndyrore esenciale mund të ndihmojnë gjithashtu në kullimin e duhur të lëngut intraokular nga syri, duke ulur rrezikun e presionit të lartë të syrit.

Mungesa e vitaminës D në dietë duket të jetë e lidhur me një rrezik më të madh të verbërisë dhe përkeqësimit të syve të lidhur me moshën.

Fara e rrushit është një burim i përqendruar i dy antioksidantëve të fuqishëm të quajtur proantocianidina dhe proantocianidina oligomerike.

Hulumtimet sugjerojnë se ekstrakti i farës së rrushit mund të ndihmojë shëndetin e syve dhe mund të zvogëlojë rrezikun e problemeve të ndryshme degjenerative të syve.

Një nga bimët më të njohura për shëndetin e syve është Boronica. Besohet se antocianinat që gjenden natyrshëm tek boronica janë arsyeja kryesore pse boronica konsiderohet efektive në ofrimin e lëndëve ushqyese për të mbrojtur sytë dhe gjithashtu ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut në sy. Antocianinet ndihmojnë në ndërtimin e kapilarëve të fortë të shëndetshëm që transportojnë lëndë ushqyese në muskujt dhe nervat e syrit.

Pa sheqer, kripë, maja, gluten, grurë, qumësht, konservues artificialë dhe aromatizues.

Udhëzime mbi përdorimin

Kapsulat EyeVit Plus rekomandohen për të gjithë ata që dëshirojnë të ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të syve të tyre. Është ideal për përdoruesit e lenteve të kontaktit dhe për ata që punojnë me orë të tëra në ekranin e kompjuterit.

 • Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një kapsulë në ditë.
 • Të rriturit mund të shtojnë deri në dy kapsula në ditë nëse kërkohet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

 Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

 

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo kapsulë EyeVit Plus përmban (mesatarisht):%NRV Çdo kapsulë EyeVit Plus përmban (mesatarisht):%NRV
Beta-carotene 6mg * Vitamin A (2664 iu) 800μg 100
Vitamin D3 (400 iu) 10μg 200 Vitamin E (22 iu) 15mg 125
Zinc 10mg 100 Citrus Bioflavonoids 60mg*
Bilberry Powder 100mg * Grape Seed Extract (standardised for min 95% oligomeric proanthocyanidins) 100mg *
Lutein 10mg*
E cila siguron:
Zeaxanthan 500μg * Omega-3 (Natural TG) 400mg *
E cila siguron:
EPA (Acidi Eicosapentaeonic)80mg * DHA (Docosahexaeonic acid) 160mg*

Ingredients: Omega-3 Fish Oil (natural triglyceride form), Capsule Shell [gelling agent (gelatine), humectant (glycerine, purified water), Natural Colours (sodium copper chlorophyll, iron oxide)], Grape Seed Extract (vitis vinifera), Bulking Agent (soybean oil), Citrus Bioflavonoids (citrus reticulata), Lutein (calendula officinalis – which provides zeaxanthin), Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol), Beta-carotene, Emulsifiers (mono- and diglycerides of fatty acids, lecithin), Zinc Oxide, Vitamin A Acetate, Bilberry Powder (vaccinium myrtillus), Vitamin D3 (cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – EyeVit Plus Capsules”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART